Ważne
  Katowice: Solidarność protestuje i broni związkowców Urzędu...

  Katowice: Solidarność protestuje i broni związkowców Urzędu Wojewódzkiego

  IAR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląsko-dąbrowska "Solidarność" protestuje przeciwko szykanowaniu związków zawodowych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim - podała Informacyjna Agencja Radiowa.
  Konflikt trwa już 2,5 roku, a rozpoczął się za czasów poprzedniego wojewody Tomasza Pietrzykowskiego.

  Związkowcy zarzucili wojewodzie łamanie ustawy o związkach zawodowych, m. in. poprzez nie konsultowanie ze związkami sposobu wydawania środków z funduszu socjalnego. Miało również dojść do spotkania z pracownikami, na którym odczytywano anonimy oczerniające związkowców. Do ministerstwa miał zostać wysłany list, w którym część pracowników odcięła się od postawy prezentowanej przez związki.


  Do prokuratury natomiast trafiło zawiadomienie o popełnionych przez związkowców przestępstwach. Śledztwa zostały jednak umorzone. Zmiana na stanowisku wojewody nie dała jednak nic związkowcom, bo relacjami z nimi nadal zajmuje się ten sam dyrektor generalny urzędu Łukasz Falgier.

  Związkowcy za jedną z form ich szykanowania uznają przeniesienie przewodniczącego komisji Zbigniewa Bartonia z Katowic do Tychów, co miało mu uniemożliwić kontakt z pracownikami i paraliżować tym samym prace związku. Zdaniem Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności" takie działania są antyzwiązkowe i bezwzględnie noszą znamiona szykanowania pracownika.

  Prezydium Zarządu Regionu, tuż przed świętami, przyjęło w tej sprawie stanowisko. Zaapelowało w nim do wojewody o zaprzestanie szykanowania "Solidarności" i innych związków w urzędzie. - Tolerowanie zachowań dyrektora generalnego jest zaprzeczeniem dobrych praktyk i jest niedopuszczalne - głosi treść stanowiska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama