iLoveRally 2013 w Katowicach. Już w sobotę siódma edycja...

  iLoveRally 2013 w Katowicach. Już w sobotę siódma edycja imprezy [PROGRAM]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  iLove Rally 2012 w Katowicach
  1/8
  przejdź do galerii

  iLove Rally 2012 w Katowicach ©Mikołaj Suchan

  Już w sobotę odbędzie się największa impreza motoryzacyjna w Katowicach – po raz siódmy wystartuje iLoveRally. W tym roku gościć będzie ponad 60 załóg rajdowych, które przejadą półtorakilometrową trasę pokazową KatowiceRallyShow. W Parku Kibica podziwiać będzie można ponad setkę maszyn. Nie zabraknie wyjątkowych gości, wśród których Wojtek Chuchała i po raz pierwszy Janek Chmielewski, Robert Steć, Bartek Grzybek czy Marek Mularczyk. A wśród motoryzacyjnych perełek znajdzie się m.in. samochód wyścigowy formuły 3000 - Lola T96/50 Zytek.
  iLoveRally 2013 w Katowicach - Rajdowe emocje w samym sercu miasta

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z RAJDU:
  iLOVERALLY 2013 KATOWICE: NIESAMOWITE EMOCJE W CENTRUM KATOWIC


  Niepalny kombinezon, ryk silnika, zawrotne prędkości, ostre zakręty, ułamki sekund i smak sukcesu – dla wielu sporty samochodowe są jak narkotyk.
  Już po raz siódmy w samym centrum Katowic w sąsiedztwie wieżowca Altus odbędzie się iLoveRally – kultowa już impreza motoryzacyjna w stolicy naszego województwa, która co roku przyciąga nie tylko zawodników
  i pasjonatów tego sportu, ale także kilka tysięcy ludzi z całego Śląska chcących spotkać się ze swoimi idolami, zobaczyć na żywo rajdowe maszyny, jak i pokazowy przejazd rajdowy.

  ZOBACZ TAKŻE:
  iLoveRally 2012: rajdowe emocje w Katowicach [ZDJĘCIA]


  Wśród perełek będzie m.in. samochód wyścigowy formuły 3000 - Lola T96/50 Zytek, którym przyjedzie Robert Steć – kierowca, który od 7 lat startuje w wyścigach górskich formułami, a w sezonie 2012 i 2013 zdobył tytułu Mistrza Polski w tej dyscyplinie, w sezonie 2013 zajął 12. miejsce w klasie formuł w Mistrzostwach Europy FIA, startując tylko w 1/3 rozegranych zawodów. W zawodach we Francji i Słowacji zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii startów w ME.

  - Na iLoveRally 2013 zaprezentuję samochód wyścigowy formuły 3000 - Lola T96/50 Zytek. To pierwszy i jedyny taki samochód w PL. Jest to bezpośredni przedsionek formuły 1, auto przy masie 540 kg osiąga moc 450 KM i przyspiesza od 0 do 200 km/h poniżej 6 sekund. Startowałem nim w tym roku w Mistrzostwach Europy w wyścigach górskich, gdzie udało mi się osiągnąć bardzo dobre wyniki. Zdecydowałem się na udział w ILR, aby pokazać kibicom samochód, którego dotąd na pewno nie mieli okazji oglądać i dzięki temu zainteresować większą grupę osób sportami motorowymi – mówi Robert Steć i dodaje: - Jeżeli warunki pogodowe dopiszą zaprezentuję pokazowy przejazd Lolą dla kibiców. Na naszym stanowisku będzie też można kupić moją książkę o polskich samochodach wyścigowych, wraz z autografem – obiecuje kierowca.

  Zresztą w Parku Kibica, który tradycyjnie już rozstawiony będzie na ulicy Chełkowskiego na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego, nie tylko ten pojazd będzie zasługiwał na uwagę. Będą auta zabytkowe, drifterzy, formuły, symulator dachowania, wiele atrakcji oraz goście z Rajdowego Pucharu Polski i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

  Czymże byłaby jednak impreza rajdowa bez ryku silników, zawrotnych prędkości i samej jazdy rajdówkami? Dlatego też jak co roku, załogi, które przyjadą na iLoveRally zaprezentują swoje umiejętności na Katowice Rally Show - półtorakilometrowym odcinku pokazowym. - W tym roku, dzięki dobrejwspółpracy z Uniwersytetem Śląskim, udało się wydłużyć trasę. Trasa
  biegnie w samym centrum miasta, ulicami Uniwersytecką, Piastowską i Bankową. Przejazd odbędzie się bez pomiaru czasu, dlatego też kierowcy będą mogli skupić się na pokazie swoich umiejętności – tłumaczy Marek Jochymczyk, koordynator iLoveRally, prezes Stowarzyszenia X, które organizuje imprezę. Z próby czasowej zrezygnowano kilka lat temu właśnie
  po to, by fanom motoryzacji, którzy przyjdą na imprezę dostarczyć jak najwięcej wrażeń.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama