Ważne
  Kryzys w szpitalach wojewódzkich w Częstochowie zakończony....

  Kryzys w szpitalach wojewódzkich w Częstochowie zakończony. Lekarze podpisali porozumienie

  Adam Świerczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital w Częstochowie

  Szpital w Częstochowie ©ARC

  Lekarze ze szpitali wojewódzkich na Parkitce oraz na Tysiącleciu doszli do porozumienia z dyrekcją i mają wycofać swoje wypowiedzenia umów o pracę.
  Szpital w Częstochowie

  Szpital w Częstochowie ©ARC

  Przypomnijmy 140 lekarzy ze szpitali na Parkitce i Tysiącleciu, które tworzą Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w
  Częstochowie z dniem 1 stycznia 2014 miało odejść z pracy. Medycy stanowiący połowę kadry placówki, złożyli wypowiedzenia w proteście wobec braku właściwego serwisowania sprzętu medycznego oraz często niewystarczającej ilości leków.

  Ponadto lekarze zażądali zmian personalnych na dwóch ważnych stanowiskach, wicedyrektora ds. medycznych i wicedyrektora ds. ekonomicznych. Najczęściej formułowany wobec dyrektorów zarzut to niewłaściwe gospodarowanie lekami, w zakresie
  sposobu ich zamawiania, jak i rozdzielania na poszczególne oddziały.

  Jak wczoraj poinformowała Beata Marciniak, rzecznik szpitala - 29 listopada dyrekcja placówki przyjęła postulaty protestujących, dzięki czemu udało się podpisać porozumienie.

  - Porozumienie zawarto dla dobra pacjenta i lekarzy, tak by od 1 stycznia 2014 roku, częstochowianie mieli gdzie się leczyć i medycy gdzie pracować - mówi wicemarszałek Mariusz Kleszczewski. - To wspólna wola dyrekcji, samorządu i lekarzy. Znaleźliśmy rozwiązania wszystkich spraw dla dobra pacjenta regionu częstochowskiego - mówi Marciniak.

  Jak poinformowano zintensyfikowano działanie Komitetu terapeutycznego, który decyduje o liście zakupywanych leków. Dodatkowo wprowadzono nowoczesny system składania zamówień oraz rozpisywania leków na pacjentów oraz bieżącej kontroli apteki (podgląd stanów magazynowych oddziałów).

  Rozpoczęto także systematyczne serwisowanie sprzętu medycznego. Dodatkowo, niebawem dojdzie do zmiany na stanowisku wicedyrektora ds. ekonomicznych, a Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, będący właścicielem częstochowskiego szpitala, rozpisał konkurs na wicedyrektora ds. medycznych.

  - Opinia środowiska lekarzy przy obsadzaniu najważniejszych stanowisk jest oczywiście dla dyrekcji szpitala istotna. Jednak podkreślam, że nie jest to jedyny czynnik. W tym wypadku, także w wyniku splotu innych okoliczności, decyzje w sferze personalnej są zgodne z postulatami części lekarzy - wyjaśnia Jarosław Madowicz, dyrektor szpitala.

  - Jestem otwarty na dialog, zawsze biorę pod uwagę poważne, merytoryczne argumenty. Jednak z całą mocą przypominam, że lekarze odpowiadają za leczenie a dyrekcja, za zarządzanie - dodaje.


  *Próbna matura 2014 z Operonem zakończona [ARKUSZE + ODPOWIEDZI + OPINIE]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Andrzejki 2013: Wróżby andrzejkowe i najlepsze imprezy w mieście [ZOBACZ]
  *Wypadek w Jastrzębiu: Kierowca z Rybnika zabił 17-letnią Angelikę i uciekł [ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama