Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piast - Górnik
Piast - Górnik Mikołaj Suchan
Piast Gliwice – Górnik Zabrze 2:0. Gol w 51 sekundzie. W meczu 18. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Górnika Zabrze 2:0 (1:0). Na szczęście obyło się bez zadymy, chociaż pseudokibice Piasta dali o sobie znać odpalając race. Debile! Debile! - Stadion skandował w strone młyna ZOBACZ ZDJĘCIA

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:0

ZOBACZ KONIECZNIE WIDEO:
PIAST WYGRAŁ Z GÓRNIKIEM: MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

Zabrzanie przystąpili do derbów bez chorego Radosława Sobolewskiego i przegrywali już od 51. sekundy. Podanie z głębi pola przedłużył głową Kamil Wilczek, a Ruben Jurado wykorzystał pozycję sam na sam z bramkarzem gości Pavelsem Steinborsem. W sektorach fanów z Zabrza ubranych na czarno zapanowały minorowe nastroje, reszta stadionu szalała ze szczęścia.

ZOBACZ KONIECZNIE:
* DERBY PIAST - GÓRNIK - RELACJA PO ŚLĄSKU
* PIAST GLIWICE - GÓRNIK ZABRZE - TAK RELACJONOWALIŚMY SPOTKANIE

Górnik starał się szybko odrobić straty i był blisko wyrównania, jednak w 12. i 13. minucie Jan Polak świetnymi interwencjami uratował Piasta.

W 14. minucie w drużynie gospodarzy nastąpiła wymuszona zmiana - kontuzjowanego Krzysztofa Króla zastąpił Adrian Klepczyński. W niedzielę poinformowano, że Krół nie zagra już w tym roku, z powodu urazu stawu skokowego.

Po kwadransie dali znać o sobie kibice Piasta, którzy wdali się w przepychanki z ochroniarzami. Sędzia na chwilę przerwał mecz.

Po jego wznowieniu obraz gry nie uległ zmianie – Piast grał bardzo agresywnie w defensywie, wyprowadzając kontry. Wilczek strzelił w spojenie słupka i poprzeczki, ale był na spalonym. Radosław Murawski uderzył z dystansu, a Steinbors przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 45. minucie powinno być 1:1. Bartosz Iwan zagrał na skrzydło do Pawła Olkowskiego, a ten odegrał w pole karne do Prejuce’a Nakoulmy. „Prezes” uderzył nieczysto i trafił w Damiana Zbozienia.

W przerwie na sektorze, gdzie zasiadają najmłodsi kibice Piasta wywieszono kolorowy transparent: „Nasze miasto, nasz klub, nasz trener. Przepraszamy!”. Najprawdopodobniej chodzi o przeprosiny za mecz z Jagiellonią, w którym Marcin Brosz był obrażany z trybun.
Druga połowa zaczęła się od szarży Jurado w pole karne – Steinbors odbił piłkę nogami, a Matej Izvolt zamiast do pustej bramki strzelił obok niej.

Od 55. minuty było już 2:0 dla Piasta. Piłkę długim wyrzutem z autu w pole karne podał Damian Zbozień, głową przedłużył Mateusz Matras, a Kamil Wilczek główką pokonał bramkarza. Piłka odbiła się od poprzeczki za linią, ale zawodnik gospodarzy na wszelki wypadek wepchnął piłkę do siatki.

Po godzinie gry Górnik oddał pierwszy celny strzał – Paweł Olkowski zatrudnił Dariusza Trelę. Chwilę później z wolnego groźnie uderzył Maciej Małkowski.

Po drugiej stronie boiska błędu Ołeksandra Szeweluchina nie zdążył wykorzystać Jurado. Steinbors uratował na chwilę sytuację, ale piłka trafiła do Murawskiego – piłkę sprzed bramki wybił Tomasz Wełnicki.

Fani Piasta znów postanowili zwrócić na siebie uwagę. Zaprezentowali oprawę i odpalili pod czarną flagą środki pirotechniczne. Trzy race poleciały w kierunku murawy, jedna doleciała na pole karne. Wzburzeni kibice z innych sektorów zaczęli skandować w kierunku młyna: „Debile!”.

Górnik miał ogromną szansę na bramkę kontaktową w 84. minucie, ale Trela wygrał pojedynek z Nakoulmą.

Sędzia doliczył jeszcze pięć minut, jednak wynik już się nie zmienił. W samej końcówce drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną, zobaczył Bartosz Iwan z Górnika.

Powiedzieli po meczu:

Ryszard Wieczorek (trener Górnika Zabrze): "Trudno wygrać mecz, kiedy na starcie traci się bramkę. Później przeciwnik dobrze się zorganizował i mieliśmy kłopot. Pierwsza połowa wyglądała dość dobrze, szkoda że nie udało się nam wyrównać, a były ku temu okazje. Goniąc wynik niepotrzebnie narażaliśmy się na kontry rywala. Mieliśmy dziś problemy kadrowe, w ostatniej chwili wypadł ze składu chory Radosław Sobolewski. Brak tak charyzmatycznego gracza był widoczny. Zabrakło nam dziś takiej pazerności i przyspieszenia akcji".

Marcin Brosz (trener Piasta Gliwice): "Cieszymy się z wyniku i gry. Mecz był wyrównany. Na pewno istotnym czynnikiem była pierwsza sytuacja i gol Rubena Jurado. Wiedzieliśmy, że grając z wiceliderem musimy wykorzystywać sytuacje, które będziemy mieć. Bardzo dobrze zagrała dziś nasza defensywa i bramkarz. Nie popadajmy w hura optymizm, wygraliśmy ważną bitwę, ale jest jeszcze wiele do osiągnięcia. Parę minut porozmawiamy dziś jeszcze o tym meczu, a we wtorek gramy kolejny, bo ligowy maraton dopiero się zaczyna".

Bramki: 1:0 Ruben Jurado (1), 2:0 Kamil Wilczek (55-głową).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Damian Zbozień, Jan Polak, Mateusz Matras. Górnik Zabrze: Mariusz Przybylski, Maciej Małkowski, Tomasz Wełnicki, Bartosz Iwan. Czerwona kartka za drugą żółtą - Górnik Zabrze: Bartosz Iwan (90+5).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 9 053.

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Csaba Horvath, Jan Polak, Krzysztof Król (14. Adrian Klepczyński) - Matej Izvolt, Mateusz Matras, Radosław Murawski, Tomasz Podgórski - Kamil Wilczek (63. Carles Martinez Embuena), Ruben Jurado (90. Wojciech Kędziora).

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors - Paweł Olkowski, Tomasz Wełnicki (67. Wojciech Łuczak), Ołeksandr Szeweluchin, Maciej Małkowski - Prejuce Nakoulma, Mariusz Przybylski, Krzysztof Mączyński, Bartosz Iwan, Łukasz Madej (76. Sergei Mosnikov) - Mateusz Zachara (83. Przemysław Oziębała).

Kibice Piasta wydali po meczu oświadczenie

"Oprawa, która została zaprezentowana podczas meczu to zaledwie 1/4 przygotowanej choreografii. Oprawa ta była naszą drugą z największych opraw. Niestety kierownik ds. bezpieczeństwa na stadione Piasta Tadeusz L. wydał ochronie polecenie potargania oprawy oraz sprowokowania kibiców do awantury. Wielu kibiców zostało dotkliwie pobitych oraz została zniszczona większa część oprawy, która została wykonana za pieniądze wszystkich kibiców!"

Materiał oryginalny: Piast Gliwice – Górnik Zabrze 2:0. "Debile!" - stadion do młyna [ZDJĘCIA, OŚWIADCZENIE KIBICÓW] - Dziennik Zachodni