Najlepsze projekty z branży nieruchomości komercyjnych w...

  Najlepsze projekty z branży nieruchomości komercyjnych w woj. śląskim [ZOBACZ]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Silesia City Center
  1/7
  przejdź do galerii

  Silesia City Center ©arc.

  Silesia City Center, biurowiec Goeppert-Mayer, hotel Monopol, Millenium Logistic Park Tychy, Galeria Handlowa Supersam i Neinver – to zwycięzcy prestiżowego plebiscytu Prime Property Prize Katowice. Wyróżnienia wręczone zostały podczas konferencji poświęconej rynkowi nieruchomości komercyjnych w województwie śląskim – Property Forum Katowice.
  Konkurs Prime Property Prize Katowice miał za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które mają największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych w województwie śląskim.

  – Istotą konkursu Prime Property Prize Katowice jest wyróżnienie projektów trwale i pozytywnie zmieniających obraz regionu. Dlatego dziś wskazujemy najlepsze inwestycje i najlepszego dewelopera na śląskiej mapie nieruchomości komercyjnych – mówi Robert Posytek, redaktor naczelny Propertynews.pl, portalu branżowego należącego do Grupy PTWP SA.


  ZOBACZ TAKŻE:
  Najlepsze hotele w woj. śląskim [ZOBACZ ZDJĘCIA]


  Laureaci Prime Property Prize Katowice:

  – w kategorii Centrum Handlowe: Silesia City Center
  za realizację jednego z największych i najbardziej prestiżowych centrów handlowych w Polsce. Silesia City Center to miejsce pierwszego wyboru dla wielu światowych sieci rozpoczynających swoją działalność na Śląsku. Jakość projektu potwierdziła tegoroczna transakcja sprzedaży obiektu Silesia City Center za rekordową kwotę ok. 400 mln euro. Nabywcą kompleksu jest międzynarodowe konsorcjum inwestorów na czele z Allianz.

  – w kategorii Biurowiec: Biurowiec Goeppert-Mayer (GPP Business Park) w Katowicach
  za wykorzystywanie zielonych technologii minimalizujących zużycie energii przy budowie i położenie w specjalnej strefie ekonomicznej, co stanowi znak firmowy tego kompleksu biurowego. Potwierdzeniem tego, że inwestycja doskonale wpisała się w rynek i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców jest decyzja koncernu ING Services Polska o ulokowaniu tam swojego biura.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Galeria Katowicka OTWARCIE - RELACJA [WIDEO + ZDJĘCIA Z OTWARCIA GALERII KATOWICKIEJ]


  – w kategorii Hotel: Hotel Monopol Katowice
  za połączenie biznesowego sukcesu z usługami hotelarskimi na najwyższym poziomie. Nowy Monopol przywitał gości we wrześniu 2003 roku. Jednak jego historia sięga znacznie wcześniej – 1903 roku, kiedy z kamienic u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej powstał obiekt, który zachwycał nowoczesnym wyposażeniem i konstrukcyjnym smakiem. Ta komercyjna inwestycja, będąca hotelarską wizytówką miasta powstała z poszanowaniem historycznej architektury.

  – w kategorii Obiekt logistyczno-magazynowy: Millenium Logistic Park Tychy
  za dynamiczny rozwój i sukcesywne działanie. Park MLP Tychy znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To kompleks położony na działce o powierzchni ponad 17 ha, na której docelowo spółka ma możliwość wybudowania 96 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Obecnie w MLP Tychy swoją działalność prowadzi kilkunastu klientów, przy czym większość z nich to firmy produkcyjne.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re

   horter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Myślę, że wszystko zależy od budżetu. Nie ma co ukrywać, że okazji to zdecydowanie nie brakuje - SSE, hale pod Warszawą. Ogólnie patrząc na bazy JARTOM widać, że jest w co inwestować, a bardziej...rozwiń całość

   Myślę, że wszystko zależy od budżetu. Nie ma co ukrywać, że okazji to zdecydowanie nie brakuje - SSE, hale pod Warszawą. Ogólnie patrząc na bazy JARTOM widać, że jest w co inwestować, a bardziej jest problem ze środkami. Dla tych którzy je mają, raczej okazji nie zabraknie. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama