Barbórka 2013: Prezydent Rudy Śląskiej z życzeniami dla...

  Barbórka 2013: Prezydent Rudy Śląskiej z życzeniami dla pracowników kopalni Bielszowice

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  - Spokojnej i bezpiecznej pracy, pomyślności i opieki świętej Barbary – życzyła dziś prezydent miasta Grażyna Dziedzic pracownikom Kopalni Bielszowice. Przez kolejne 4 dni poprzedzające Święto Górników prezydent miasta odwiedziła rudzkie kopalnie i przed poranną szychtą spotkała się z górnikami. – Dziękujemy za pamięć i troskę o górnictwo – mówił na jednym ze spotkań Dariusz Rębielak, dyrektor KWK „Pokój”.
  Kopalnia Bielszowice była ostatnią , którą odwiedziła prezydent miasta. Nie zabrakło tradycyjnych życzeń szczęścia i zdrowia dla górników i ich rodzin oraz „tyle samo wyjazdów ile zjazdów”. Dzisiejsza wizyta była też okazją do pogratulowania wyróżnienia, jakie KWK „Bielszowice” otrzymała od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w 41. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbędzie się 10 grudnia w Sejmie RP.


  – Cieszymy się, że nasze starania związane z poprawą warunków pracy zostały docenione – powiedział Grzegorz Żukowski, dyrektor Kopalni „Bielszowice”. – Cały czas poszukujemy nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych umożliwiających poprawę stanu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników kopalni- dodał dyrektor kopalni.

  Prezydent miasta Grażyna Dziedzic oraz przedstawiciele rudzkich kopalń wezmą udział w dzisiejszych uroczystościach barbórkowych w Warszawie. Jutro obchody barbórkowe odbędą się w całej Rudzie Śląskiej. Górnicy wezmą udział w uroczystych mszach św. i akademiach. Jak co roku w dzień świętej Barbary, patronki górników, mieszkańców Rudy Śląskiej obudzą rudzkie orkiestry górnicze.  *Ślązak Roku 2013 już wybrany! Poznajcie zwycięzców DUŻO ZDJĘĆ
  *Koniec dramatu 32-letniej Małgosi Komorowskiej z Jastrzębia. Odzyska zdrowie?
  *Niesamowity rekord prędkości Pendolino w Polsce 291 km/h ZDJĘCIA + WIDEO
  *Wojak Boxing Night RELACJA+ZDJĘCIA Jonak i Kołodziej zwyciężają!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama