Miasteczko Twinpigs w Żorach: Wypowiedzieli umowę! Co dalej...

  Miasteczko Twinpigs w Żorach: Wypowiedzieli umowę! Co dalej z westernem?

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Miasteczko Twinpigs w Żorach
  1/16
  przejdź do galerii

  Miasteczko Twinpigs w Żorach ©arc.

  Spółka miejska Nowe Miasto w Żorach ze skutkiem natychmiastowym wypowiedziała umowę dzierżawy spółce Miasteczko Twinpigs, która była powołana do prowadzenia żorskiego westernu. W tym celu wydała nawet specjalne oświadczenie. Dlaczego spółka miejska zdecydowała się na taki radykalny krok?
  - Wszystko zaczęło się od tego, że spółka Miasteczko Twinpigs nie wywiązywała się z zapisów umowy. Główną podstawą wypowiedzenia umowy było nieopłacenie przez nią polisy ubezpieczeniowej, co z kolei wpłynęło na kredyty zaciągane na ten cel przez naszą spółkę. Poza tym zaczęli się do nas zgłaszać wierzyciele tamtej spółki, przyszła kontrola inspektora pracy. Dlatego jedyną i słuszną decyzją było natychmiastowe wypowiedzenie umowy dzierżawy tamtej spółce - mówi Krystian Stępień, prezes spółki miejskiej Nowe Miasto w Żorach, który przekonuje, że pracownicy zatrudnieni przez spółkę Miasteczko Twinpigs nie stracą pracy, a krainę kowbojów otworzą już w połowie stycznia.


  Tymczasem jeszcze miesiąc temu dzierżawca westernu obiecywał, że Dziki Zachód ruszy pełną parą z początkiem grudnia (western miał być zamknięty tylko przez cały listopad). Okazuje się jednak, że na zimowe atrakcje poczekamy dłużej. - Właśnie przygotowujemy plan atrakcji na zimę. Chcemy ruszyć najpóźniej przed feriami. Do dwóch tygodni przedstawimy plan, jak będzie funkcjonować zimą nasze miasteczko - mówi nam prezes Stępień.

  - Chcemy zaproponować mieszkańcom kuligi, dać możliwość wypożyczenia nart biegowych. Na razie mamy problem taki, że spółka Miasteczko Twinpigs nie chce nam wydać masy majątkowej w trybie natychmiastowym. Co prawda, oni też są związani pewnymi umowami, ale my również. Ta sprawa może mieć swój finał w sądzie - dodaje.


  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Twinpigs

   Pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Właścicielami Twinpigs jest Łukasz Szweryn ktory ma hotel w Cieszynie "Pod Jeleniem" oraz Pan Rafał Kolasa z Oświecimia, który był prezesem Twinpigs. Pierwszy dał kasę a drugi "pojałanki". Oboje...rozwiń całość

   Właścicielami Twinpigs jest Łukasz Szweryn ktory ma hotel w Cieszynie "Pod Jeleniem" oraz Pan Rafał Kolasa z Oświecimia, który był prezesem Twinpigs. Pierwszy dał kasę a drugi "pojałanki". Oboje wyprowadzili kasę ze spółki za dzierżawę swoich maszyn w Twinpigs. Wszyscy tak więc zadowoleni prócz pracowników i dostawców ( nie popłacone nic od wiosny). Przykro patrzeć ,że coś takiego może być bez karne. W Niemczech już by byli za kratami.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no

   kucharz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a kucharze tam jeszcze robia??

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niewypał od samego początku...

   Mieszkanka Żor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   Po co była ta wątpliwa atrakcja dla miasta? Więcej pożytku przyniosłaby w tym miejscu galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia której niestety brak w Żorach.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Narzekanie jako sport narodowy Polaków.

   Zniesmaczona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Nic, tylko narzekać. Nie zgadzam się z tym, że miasteczko to nie wypał. Pomysł świetny, klimat również. Niestety zarządzający biznesem jakby z łapanki. Tak jest, jak się chce bawić w coś, o czym...rozwiń całość

   Nic, tylko narzekać. Nie zgadzam się z tym, że miasteczko to nie wypał. Pomysł świetny, klimat również. Niestety zarządzający biznesem jakby z łapanki. Tak jest, jak się chce bawić w coś, o czym się nie ma pojęcia. Cwaniaki i tyle.
   Mam nadzieję, że miasteczko jeszcze odżyje.
   Cieszcie się, ze coś w tych żorach jest bo dookoła same sklepy, a wam jeszcze mało. :/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żerowanie na ludziach, najniższa krajowa, a maks. zyski do kieszeni prezesa!

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   Tak wygląda nasz obecny "kapitalizm", zachód przerabiał to już 100 lat temu, niestety nie potrafimy uczyć się od nich, tylko dopuszczamy do zarządzania buraków, na przykład PO-PSL....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama