18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Anna German - powtórka serialu. Telewizja Polska nadaje film w niedziele o godzinie 20.20

Jadwiga Jenczelewska
Anna German - powtórka serialu: Telewizja Polska postanowiła jeszcze raz pokazać rosyjski film „Anna German. Tajemnica białego anioła". Trudno się dziwić – gdy wiosną tego roku po raz pierwszy pokazano ten 10-odcinkowy serial, podczas każdej emisji przed telewizorami zasiadała ponad 6-milionowa widownia, w której byli przedtawiciele różnych pokoleń.

Anna German - powtórka serialu: Ci, którzy pamiętali Annę German i jej wspaniałe piosenki, z nostalgią wspominali jej przerwaną karierę, którą w latach 60. i 70 minionego wieku śledzili w telewizji i radiu. Młodsi ze zdumieniem odkryli, że była w Polsce piosenkarka o niezwykłym głosie, która nagrała wiele piosenek — romantycznych, rytmicznych, nastrojowych, balladowych — w różnych językach.

Anna German Wylansowała wiele przebojów, które nie tracą nic ze swojej świeżości, m.in. „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki", „Bal u Posejdona”, „Zakwitnę różą", „A jeżeli mnie pokochasz”, „Melodia dla synka", „Jesteś moją miłością”, „Moj generał ołowiany", „Dziękuje ci mamo”, „Greckie wino", „Dokoła kipi lato” i wiele innych. Była wybitną piosenkarką i kompozytorką; wielu znawców scen muzycznych uważa, że to był jeden z najpiękniejszych polskich głosów, dzięki któremu mogła podbić cały świat. . Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim. Nagrała 6 płyt po rosyjsku. Jej ostatnia polska płyta została zarejestrowana w 1979 roku, a ostatnia w języku rosyjskim — w 1980 r.

CZYTAJ WIĘCEJ:
SERIAL ANNA GERMAN - ZOBACZ STRESZCZENIA ODCINKÓW, RECENZJE i CIEKAWOSTKI

Anna German urodziła się 14 lutego 1936 roku w Urgenczu (Uzbekistan), zmarła 25 sierpnia 1982 roku w Warszawie. Jej życie było tragiczne i krótkie. Żyła zaledwie 46 lat. Być może zdobyłaby międzynarodową sławę, gdyby nie tragiczny wypadek samochodowy we Włoszech w 1967 roku, z którego ledwo uszła z życiem. Po wieloletniej chorobie i rekonawlescencji wróciła na scenę.

Największą popularność zdobyła w Związku Radzieckim — publiczność kochała ją i traktowała jak swoją. Do dziś wiele jej przebojów jest wykonywanych przez młodszych piosenkarzy, a jej największe przeboje zawsze można usłyszeć w programach rosyjskich rozgłośni radiowych

Anna German została pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie. Na jej tablicy nagrobnej widnieje napis z Psalmu 23: „Pan jest pasterzem moim”.

Artystka pozostawiła po sobie niezapomniane piosenki, które – mimo upływu ponad trzech dekad – w ogóle się nie zestarzały. Wręcz przeciwnie – wydane już w czasie premierowej emisji serialu, biją rekordy popularności, a słuchacze nie mogą przeboleć, że cudowny głos Anny German, brzmi już tylko z nagrań dokonanych w czasie jej krótkiego życia.

Powtórkę serialu „Anna German" Telewizja Polska nadaje w niedzielne wieczory o godzinie 20.20 w programie I. Wyemitowała juz dwa odcinki, w najbliższą niedzielę widzowie mogą obejrzeć trzeci.


*Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
*Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
*Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
*Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!