Anna German - powtórka serialu. Telewizja Polska nadaje film...

  Anna German - powtórka serialu. Telewizja Polska nadaje film w niedziele o godzinie 20.20

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Anna German
  1/5
  przejdź do galerii

  Anna German ©arc.

  Anna German - powtórka serialu: Telewizja Polska postanowiła jeszcze raz pokazać rosyjski film „Anna German. Tajemnica białego anioła". Trudno się dziwić – gdy wiosną tego roku po raz pierwszy pokazano ten 10-odcinkowy serial, podczas każdej emisji przed telewizorami zasiadała ponad 6-milionowa widownia, w której byli przedtawiciele różnych pokoleń.
  Anna German - powtórka serialu: Ci, którzy pamiętali Annę German i jej wspaniałe piosenki, z nostalgią wspominali jej przerwaną karierę, którą w latach 60. i 70 minionego wieku śledzili w telewizji i radiu. Młodsi ze zdumieniem odkryli, że była w Polsce piosenkarka o niezwykłym głosie, która nagrała wiele piosenek — romantycznych, rytmicznych, nastrojowych, balladowych — w różnych językach.

  Anna German Wylansowała wiele przebojów, które nie tracą nic ze swojej świeżości, m.in. „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki", „Bal u Posejdona”, „Zakwitnę różą", „A jeżeli mnie pokochasz”, „Melodia dla synka", „Jesteś moją miłością”, „Moj generał ołowiany", „Dziękuje ci mamo”, „Greckie wino", „Dokoła kipi lato” i wiele innych.
  Była wybitną piosenkarką i kompozytorką; wielu znawców scen muzycznych uważa, że to był jeden z najpiękniejszych polskich głosów, dzięki któremu mogła podbić cały świat. . Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim. Nagrała 6 płyt po rosyjsku. Jej ostatnia polska płyta została zarejestrowana w 1979 roku, a ostatnia w języku rosyjskim — w 1980 r.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  SERIAL ANNA GERMAN - ZOBACZ STRESZCZENIA ODCINKÓW, RECENZJE i CIEKAWOSTKI

  Anna German urodziła się 14 lutego 1936 roku w Urgenczu (Uzbekistan), zmarła 25 sierpnia 1982 roku w Warszawie. Jej życie było tragiczne i krótkie. Żyła zaledwie 46 lat. Być może zdobyłaby międzynarodową sławę, gdyby nie tragiczny wypadek samochodowy we Włoszech w 1967 roku, z którego ledwo uszła z życiem. Po wieloletniej chorobie i rekonawlescencji wróciła na scenę.

  Największą popularność zdobyła w Związku Radzieckim — publiczność kochała ją i traktowała jak swoją. Do dziś wiele jej przebojów jest wykonywanych przez młodszych piosenkarzy, a jej największe przeboje zawsze można usłyszeć w programach rosyjskich rozgłośni radiowych

  Anna German została pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie. Na jej tablicy nagrobnej widnieje napis z Psalmu 23: „Pan jest pasterzem moim”.

  Artystka pozostawiła po sobie niezapomniane piosenki, które – mimo upływu ponad trzech dekad – w ogóle się nie zestarzały. Wręcz przeciwnie – wydane już w czasie premierowej emisji serialu, biją rekordy popularności, a słuchacze nie mogą przeboleć, że cudowny głos Anny German, brzmi już tylko z nagrań dokonanych w czasie jej krótkiego życia.

  Powtórkę serialu „Anna German" Telewizja Polska nadaje w niedzielne wieczory o godzinie 20.20 w programie I. Wyemitowała juz dwa odcinki, w najbliższą niedzielę widzowie mogą obejrzeć trzeci.


  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pamiętam tą wpaniałą piosenkarką

   pamiętam jej ruskie fobie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   dobra,ale nie moja piosenkarka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Serial.

   tyn. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Odgrzewanie kotletów i wypełniacz czasu antenowego.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama