Waldi, człowiek renesansu

  Waldi, człowiek renesansu

  Michal Smolorz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nie od dziś, czemu wielokrotnie dawałem wyraz na tych łamach, fascynuje mnie osoba rzecznika prasowego w urzędzie stołeczno-metropolitalnego miasta Katowice.
  Bo Waldemar Bojarun (ksywa Piękny Waldi alias Schönwald) to naprawdę wszechstronnie utalentowany urzędnik, który ciągle nas zaskakuje nowymi zdolnościami. Nieustannie też Waldemar Bojarun odkrywa w sobie kolejne pokłady kwalifikacji twórczych. I który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
  Poznaliśmy dotąd jego wyśmienite rzecznikostwo, dzięki któremu cywilizowany świat wie, kto jest najwybitniejszym prezydentem w Polsce.


  Sprawdził się również jako przebojowy naczelnik najważniejszego wydziału w ratuszu, primus inter pares.
  Zachwycił nas jako redaktor i wydawca miejskiej gazety, zostawiając w tyle "Trybunę Robotniczą" z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

  Powalił nas na kolana jako copywriter, wszak słynny w świecie slogan "Katowice - miasto wielkich wydarzeń" niczym nie ustępuje reklamową skutecznością wańkowi-czowskiemu "Cukier krzepi". Studenci marketingu politycznego na Uniwersytecie Śląskim dawno docenili jego umiejętności dydaktyczne, zastępy wychowanków reprodukują się i podnoszą poprzeczkę nowoczes-nego PR-u.
  Długo czekałem na nową odsłonę talentów rzecznika gminnego Katowic, byłem nawet zaniepokojony, dlaczego tak długo milczy.

  Nie daj Boże chory albo potencjał twórczy wyczerpał się w okresie rozkwitu? Na szczęście nie, warto było czekać, cierpliwość została nagrodzona. Po chwili wycofania (medytacje w klasztorze? rekolekcje? ćwiczenia zen i tai-chi?) mamy kolejne objawienie: Waldemar Bojarun jako artysta estradowy i multimedialny.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo