Ważne
  Anioły z Załęża potrzebują pomocy. Przyjdź ozdabiać...

  Anioły z Załęża potrzebują pomocy. Przyjdź ozdabiać pierniki!

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Anioły z Załęża potrzebują pomocy. Przyjdź ozdabiać pierniki!
  1/6
  przejdź do galerii
  Aniołom z Załęża brakuje pieniędzy na bieżące utrzymanie swoich świetlic oraz klubu młodzieżowego, w których opiekę i schronienie znajduje około 100 dzieci ulicy. Stowrzyszeniu może pomóc każdy: dekorując pierniki.
  2204,60 złotych udało się zebrać wolontariuszom Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów podczas niedzielnej kwesty w Silesia City Center. W tym roku, inaczej niż w poprzednim, pieniądze przed świętami Anioły zbierają nie na zimowe ferie dla swoich podopiecznych, ale przetrwanie prowadzonych przez siebie w Załęzu dwóch świetlic socjoterapeutycznych, w których opiekę znajduje około 100 dzieci ulicy
  .

  Zebrane pieniądze wystarczą na zapewnienie miesięcznego pobytu w świetlicy trzem podopiecznym.

  - Z wyżywieniem, odzieżą, opieką terapeutów i logopedy, wyjściem do kina i na wycieczkę, nadrabianiem zaległości szkolnych, pomocą w codziennej nauce i zajęciami rozwijającymi pasje i talenty dzieci - wylicza Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów. Kwota cieszy, ale Aniołów nie ratuje. Stowarzyszeniu kończą się unijne dotacje, a pieniędzy potrzeba na utrzymanie dwóch świetlic socjoterapeutycznych, klubu młodzieżowego oraz poradni rodzinnej, z których każdego dnia korzysta nawet 70 dzieci z biednych albo dysfunkcyjnych załęskich rodzin.

  - Nie chcemy zamykać świetlic, ani nikogo wyrzucać na ulicę, dlatego zbieramy te pieniądze - tłumaczy Bajka. Kolejna zbiórka w SCC odbędzie się w sobotę, między godz. 15. a 19.

  Aniołom można pomóc też w innym sposób. Dziś po południu – od godz. 16 do 20 – podopieczni stowarzyszenia będą ozdabiali świąteczne pierniki. Ciastka trafia następnie do katowickich lokali gastronomicznych, gdzie będzie je można „kupić” i w ten sposób wesprzeć Anioły. Do ozdabiania pierników przyda się każda para rąk, nie tylko we wtorek – akcja odbędzie się w Bistro Krystynka wraca z Wiednia i Klubokawiarni Sienkiewicza 27 – ale także 12 grudnia w Klubie Cooler o godzinie 16.00.

  Udekorowane przez dzieci i ochotników pierniki będzie można zdobyć w lokalach Len Arte, bistro Lorneta z Meduzą, restauracji Fantasmagoria, Kato Barze, Pubie Spencer, sklepie Geszeft, ale też w Studio Fryzur Wojtek Wajda oraz Studio Fryzur Natura Cut z Chorzowa,  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama