Celebryci pomagają potrzebującym. Steczkowska, Wyszkoni,...

  Celebryci pomagają potrzebującym. Steczkowska, Wyszkoni, Młynarska to gwiazdy z sercem

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Popularna piosenkarka Anna Wyszkoni zawsze chętnie uczestniczy w różnych charytatywnych przedsięwzięciach i wspiera akcje, a zwłaszczate, które mogą
  1/2
  przejdź do galerii

  Popularna piosenkarka Anna Wyszkoni zawsze chętnie uczestniczy w różnych charytatywnych przedsięwzięciach i wspiera akcje, a zwłaszczate, które mogą pomóc chory, potrzebującym dzieciom. ©Janusz Wójtowicz

  Celebryci dzięki swojej popularności skuteczniej pomagają potrzebujących. Nie wszyscy się chwalą. Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Agata Młynarska to tylko niektóre gwiazdy z sercem.

  Gwiazdy dobroczynności  Znana piosenkarka Justyna Steczkowska tak wzruszyła się losem dzieci przebywających w częstochowskim ośrodku "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie", że na konto placówki przekazała gażę, jaką dostała pozując ze swoją córką dla tygodnika "Gala". Ośrodek zyskał 20 tys. zł i niewykluczone, że zaangażowanie Steczkowskiej przełoży się na kolejne datki. Razem z dyrektorką "Ufności", Bernadettą Strąk, piosenkarka wystąpiła w ostatnim programie "Tomasz Lis na żywo" i poprosiła o wpłaty na leczenie oraz rehabilitację opuszczonych chorych dzieci. Ale aż 600 z nich podczas 13-letniej działalności placówki znalazło nowy dom.

  - Jestem wdzięczna, że artyści chcą się pomagać i poświęcając swój czas, ponieważ tylko oni mogą narobić pozytywnego szumu, powodując, że nasze dzieci są zauważalne. Sami nie jesteśmy w stanie się przebić. Dopiero, gdy ktoś nas zauważy, jest pozytywny oddźwięk - mówi Strąk, prezes stowarzyszenia.

  Już kiedyś ośrodkowi pomogła dziennikarka Agata Młynarska. W obronie "Ufności" głodował też czestochowski poseł Artur Bramora.

  Zaczęło się od powodzi  Na świecie wielką karierę zrobił charytatywny singiel "We Are the World" wykonany przez formację USA for Africa. Pieniądze z jego sprzedaży przekazano na pomoc dla głodującej Afryki. Nasi artyści wspólnie zagrali w 1997 roku, by wesprzeć ofiary powodzi tysiąclecia, śpiewając przebój "Moja i twoja nadzieja".

  Znane nazwiska, znane twarze zachęcają do charytatywnych gestów. Wielu celebrytów traktuje taką działalność jak swoją powinność. Oczywiście nasze gwiazdy nie mają tych możliwości finansowych, jak Angelina Jolie i Brad Pitt, ale coraz częściej i hojniej wspierają potrzebujących i pożyteczne przedsięwzięcia. - Trzeba pamiętać, że gwiazdy dają swój wizerunek, na który latami pracują i chcą wiedzieć wszystko o przedsięwzięciu, w które się angażują - wyjaśnia Jolanta Czernicka- Siwecka, prezeska śląskiej Fundacji Iskierka, której niezawodnym ambasadorem jest dziennikarzy i satyryk Szymon Majewski.

  Chętnych nie brak  Honorowym wolontariuszem katowickiego Hospicjum "Cordis" jest zespół Dżem, który tradycyjnie gra koncerty na rzecz placówki. - Bywa, że Maciej Balcar, lider Dżemu, wpada do nas bez zapowiedzi, chwyta gitarę i gra dla naszych pacjentów - dodaje Izabella Życzkowska z Hospicjum "Cordis".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama