Rewolucja PIT: Portal Podatnika z wypełnionymi deklaracjami

  Rewolucja PIT: Portal Podatnika z wypełnionymi deklaracjami

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Deklaracje PIT znajdziemy w Portalu Podatnika

  Deklaracje PIT znajdziemy w Portalu Podatnika ©ARC

  Już za dwa lata czekają nas rewolucyjne zmiany przy składaniu PIT-ów. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie znajdą na swoim koncie w specjalnym internetowym Portalu Podatnika.
  Deklaracje PIT znajdziemy w Portalu Podatnika

  Deklaracje PIT znajdziemy w Portalu Podatnika ©ARC

  Z początkiem 2014 r. pełną parą ruszy wdrażanie programu e-Podatki. Jego celem jest przekształcenie polskiej administracji podatkowej poprzez dostarczenie jej nowoczesnych narzędzi informatycznych.

  W ciągu najbliższego roku większość zmian dotyczyć będzie samej administracji (tj. przebudowy systemów informatycznych). Choć pozytywne zmiany zauważą nowi przedsiębiorcy. Rejestrujący się w KRS zwolnieni zostaną z obowiązku dokonywania odrębnego zgłoszenia identyfikacyjnego w urzędzie skarbowym w zakresie danych objętych wpisem do KRS, zaś numer NIP nadawany będzie automatycznie po dokonaniu wpisu podmiotu do KRS – dzięki tym zmianom czas rejestracji ulegnie skróceniu o około 17 dni.


  W 2015 czekają nas już rewolucyjne zmiany. Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej na swoich kontach w specjalnym portalu podatnika znajdą wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznania podatkowe. Takie zeznanie będą mogli od razu lub po uzupełnieniu informacji (np. o ulgach podatkowych) zaakceptować i przesłać elektronicznie do urzędu skarbowego.
  W 2016 r. funkcjonalność portalu zostanie rozszerzona – po zalogowaniu się na konto w portalu każdy z nas będzie mógł znaleźć informacje na temat stanu swoich rozliczeń z administracją podatkową.


  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy umiecie sami rozliczyć pit i przekazać 1% na chore dzieci?

   mandragora (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie musisz się już martwić o swój Pit. Jeżeli sobie nie radzisz z deklaracją to dobrze rozliczysz go z programem komputerowym jaki udostępnia Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom pomocdzieciom.eu...rozwiń całość

   Nie musisz się już martwić o swój Pit. Jeżeli sobie nie radzisz z deklaracją to dobrze rozliczysz go z programem komputerowym jaki udostępnia Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom pomocdzieciom.eu
   Nie musisz za niego płacić, ale możesz od razu wesprzeć działania Fundacji przekazując 1% podatku i wpisując KRS 0000140007zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama