Remont DK1 w Tychach: Po nowym asfalcie na Boże Narodzenie

  Remont DK1 w Tychach: Po nowym asfalcie na Boże Narodzenie

  Karol Świerkot

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Cały tyski odcinek DK1 ma być gotowy w lipcu przyszłego roku. Najbardziej skomplikowana jest budowa wielopoziomowego skrzyżowania z al. Niepodległości.
  1/4
  przejdź do galerii

  Cały tyski odcinek DK1 ma być gotowy w lipcu przyszłego roku. Najbardziej skomplikowana jest budowa wielopoziomowego skrzyżowania z al. Niepodległości. Ale wiadukt już stoi ©Karol Świerkot

  Remont DK1 w Tychach: Do końca roku nie uda się drogowcom ukończyć żadnej z dwóch nitek na "jedynce" w Tychach. Przez miasto przejedziemy już na święta Bożego Narodzenia, ale korków i tak nie unikniemy.
  Po nowym asfalcie, ale dalej w korkach, pojedziemy tyskim odcinkiem DK 1 na święta Bożego Narodzenia. Wprawdzie, wbrew zapowiedziom, do użytku nie uda się oddać jednej gotowej nitki ani w kierunku Katowic, ani w stronę Bielska-Białej, ale nowa nawierzchnia została ułożona w taki sposób, że przez całe Tychy jedziemy DK 1 po nowym asfalcie.

  - Poruszamy się po nowej nawierzchni, ale z koniecznością zmiany pasa ruchu - tłumaczy Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

  Jak tłumaczy Mieczysław Podmokły, wiceprezydent Tychów, plany puszczenia samochodów gotowym jednym pasem pokrzyżował wiadukt nad al. Niepodległości. - Był plan, aby kierowcy przejechali w tym roku górą wiaduktu, bo jest gotowy, ale nadal trwa montaż płyt zewnętrznych na murach oporowych, które trzeba było najpierw dodatkowo wzmocnić - tłumaczy.
  Ale kierowcy odczują ulgę przejeżdżając przez Tychy. Bowiem po nowej nawierzchni ruch odbywa się płynniej, oczywiście za wyjątkiem godzin szczytu. Wtedy i tak utkniemy w korkach, ale w weekendy przejazd przez Tychy nie zajmuje więcej niż 10 minut.

  Roboty na tyskiej "jedynce" jest jeszcze sporo. W tym roku wykonawca ma zamiar wylać asfalt na łącznicy z ul. Piłsudskiego. Później prace skupią się na wiaduktach i przejściach podziemnych, bo w ujemnych temperaturach asfaltowanie nie ma sensu.
  - Na obiektach prace żelbetowe mogą być dalej prowadzone, stawia się w tym celu specjalne namioty, które się ogrzewa - tłumaczy Podmokły.

  Droga ma być gotowa w lipcu 2014 roku. Aby zdążyć do tego czasu, na wiosnę drogowcom muszą zostać tylko prace wykończeniowe i ostatnie asfaltowania.

  - Dlatego w ostatnim czasie kładliśmy nacisk przede wszystkim prace drogowe, aby przed zimą zrobić jak najwięcej - dodaje wiceprezydent. Obecnie cała inwestycja jest gotowa w 64 proc. Aby zdążyć, drogowcy mają wydłużone godziny pracy. Pracują do g. 18 i w weekendy. Drogowcy muszą też ustawić np. latarnie. Na 6-kilometrowym odcinku DK 1 w Tychach ustawionych zostanie aż 481 latarni.

  - Są to ledowe punkty świetlne, z jednej strony energooszczędne, z drugiej dające dużo światła, które będzie widoczne nawet na zdjęciach satelitarnych - zachwala wiceprezydent Tychów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DK1

   Wiesiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   muszą zdążyć przed wyborami samorządowymi...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uwaga matoł

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak zdążą źle, jak nie zdążą - źle. Prawda matole?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I w pole bezkolizyjnie

   nie rozuiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ciągle nie wiem czemu to wymyslono? Po drugiej stronie jest troche lasu, bajorko, parę domów i ciepłownia. Na światłach koło straży nigdy nie było takich korków jak choćby koło browarów. Jesli nie...rozwiń całość

   Ciągle nie wiem czemu to wymyslono? Po drugiej stronie jest troche lasu, bajorko, parę domów i ciepłownia. Na światłach koło straży nigdy nie było takich korków jak choćby koło browarów. Jesli nie chodziło o łapówki to o co?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dk1

   rzem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Nie piszcie bzdur .
   Nacisk dopuszczalny 40 ton na m2 jezdni jest absurdalny.
   Autoryzujcie takie artykuły bo narażacie nadzór na śmieszność .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama