Z laptopem do chorzowskiego parku

Z laptopem do chorzowskiego parku

Łukasz Respondek

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

W WPKiW ma być bezpieczniej.Przy parkowych drogach i alejkach pojawią się kamery.
Infrastruktura WPKiW wzbogaci się też o hot-spoty, więc spacerowicze będą mogli korzystać z bezprzewodowego internetu za darmo.

Wymieniane są już stare, betonowe lampy. Na razie przy Promenadzie gen. Jerzego Ziętka w kierunku ulicy Złotej, Alei Głównej i Alei Żyrafy. Następne w kolejności są Wesołe Miasteczko, Aleja Różana, a także Aleja Klonowa. W miejsce starych lamp pojawiają się lampy stylowe, metalowe. Modernizacja przyniesie jednak nie tylko poprawę widoczności i wyglądu parkowych alejek. Dzięki nowym technologiom przy okazji wymiany okablowania przygotowywane są miejsca na położenia sieci światłowodowej. Dzięki niej będzie można zainstalować kamery, a w niektórych miejscach zwiedzający będą mogli korzystać z internetu.


- Jesteśmy już po spotkaniu z komendantem chorzowskiej policji. Funkcjonariusze wskażą nam miejsca, w których dochodzi do największej ilości przestępstw. Kamery zastąpią też portierów w niektórych miejscach, np. Rosarium, gdzie dochodzi do częstych kradzieży - tłumaczy Andrzej Kotala, prezes WPKiW.

Pierwszy etap prac, który ma się zakończyć jeszcze w tym roku, zakłada instalację dwóch miejsc z darmowym dostępem do internetu - przy hali Kapelusz oraz w pobliżu wejścia do zoo. Z kolei trzy kamery będą monitorowany obiekty parkowe - Rosarium, radiowęzeł i Kapelusz. Pozostałe zostaną rozmieszczone w miejscach, które wskaże policja.

- Dostęp do internetu zapewnimy tam, gdzie zwykle spaceruje najwięcej ludzi - wyjaśnia Kotala. - Położenie sieci światłowodowej rozwiąże trzy problemy. Chodzi tu przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa poprzez monitoring, dostęp do internetu zarówno dla potrzeb WPKiW, jak i zwiedzających, oraz łączność telefoniczną wewnątrz parku. Obecnie sieć telekomunikacyjna w większości przypadków jest nieczynna z powodów technicznych, wynikających ze zużycia i braku możliwości odtworzenia trasy jej przebiegu - opowiada.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo