Pszczyna: Ktoś przesłał w liście do sądu szary proszek. Pięć...

  Pszczyna: Ktoś przesłał w liście do sądu szary proszek. Pięć osób trafiło do szpitala

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do Sądu Rejonowego w Pszczynie ktoś wysłał list, z którego wysypał się szary proszek. Dwie pracownice sądu i trzech pracowników ochrony, którzy mieli z nim kontakt trafiło do szpitala.
  Strażacy z Pszczyny we wtorek, 10 grudnia, otrzymali zgłoszenie o przesyłce listowej, z której w Sądzie Rejonowym w Pszczynie wysypał się szary proszek. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pszczynie. Informację przekazano do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Tychach i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

  - Po przybyciu na miejsce zdarzenia wydzielono strefę niebezpieczną. Pięć osób, które miały bezpośredni kontakt z przesyłką odizolowano w wyznaczonym pomieszczeniu - informują strażacy Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie. Konieczna była pomoc specjalistycznej jednostki ratowników z Bielska-Białej.

  Substancja została przebadana na obecność wąglika, rycyny, jadu kiełbasianego, pochodne gronkowca i pałeczki dżumy. Żadnej z tych substancji jednak w przesyłce nie stwierdzono. Próbka substancji przeszła również analizę w spektrometrze Ramanowskim, urządzeniu, które porównuje próbkę ze swoją bazą niebezpiecznych substancji. Na szczęście badany proszek nie znalazł swojego odpowiednika w bazie urządzenia.

  Po wykonaniu pomiarów, kopertę z zawartością i zużytymi testami zapakowano do szczelnych worków i przewieziono do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Katowicach. Osoby, które miały kontakt z nieznaną substancją trafiły na oddział zakaźny Szpitala w Tychach. Przeszli badania i zostali zwolnieni do domów.


  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama