Alarm bombowy Bielsko-Biała: 19-latek doprowadził do...

  Alarm bombowy Bielsko-Biała: 19-latek doprowadził do ewakuacji ludzi z kamienicy

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ul. Szkolna Bielsko-Biała

  Ul. Szkolna Bielsko-Biała ©fotopolska.eu

  Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali 19-latka, który wywołał alarm bombowy w jednej z bielskich kamienic przy ul. Szkolnej. Anonimowy telefon postawił w stan gotowości wszystkie służby. Ewakuowano 20 mieszkańców.
  Ul. Szkolna Bielsko-Biała

  Ul. Szkolna Bielsko-Biała ©fotopolska.eu

  Do zdarzenia doszło w minioną środę - tuż przed 23.00 oficer dyżurny bielskiej policji odebrał anonimowe zgłoszenie. Rozmówca, który zadzwonił na telefon alarmowy przekazał informację o tym, że w budynku na ul. Szkolnej „pozostawił bombę i zaraz wysadzi cały budynek...”.

  - Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe: policję, straż pożarną, pogotowie energetyczne i gazowe. Ewakuowano 20 mieszkańców, którzy znaleźli schronienie w specjalnie podstawionym autobusie miejskim - informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.


  Policyjni pirotechnicy skrupulatnie przeszukali kamienicę. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. Po blisko 2 godzinach mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

  W tym samym czasie kryminalni poszukiwali sprawcy głupiego żartu. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 19-letni bielszczanin. Chłopak został zatrzymany w czwartek i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty przestępstwa, za które może mu grozić nawet do 8 lat za kratami. Będzie też musiał pokryć koszty akcji ratunkowej, które sięgają kilku tysięcy złotych. O jego losie rozstrzygnie prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o jego tymczasowa aresztowanie.  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama