Katowice: Nagrodzą Kobiety Sukcesu Śląska

  Katowice: Nagrodzą Kobiety Sukcesu Śląska

  MSH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach po raz drugi odbywa się Gala Kobiet Sukcesu Śląska. Impreza rozpoczęła się o godz. 17. Uhonorowane zostaną bohaterki dziennikarskich publikacji, działaczki zauważone w swoich środowiskach, które zgłosiły organizacje społeczne, samorządy oraz regionalne media.
  Pomysłodawczynią imprezy jest Danuta Ewa Domaradzka-Ziarek, która przez wiele lat prowadziła audycje radiowe dla kobiet. - Chciałam odpowiedzieć sobie na pytania, czym jest sukces dla kobiet, czy robienie kariery pociąga za sobą konsekwencje w życiu prywatnym - opowiada Domaradzka-Ziarek.

  Po roku wywiadów stwierdziła, że kobiety, z którymi rozmawiała, mają tak interesujące życiorysy, że trzeba pokazać je szerszej publiczności.


  Statuetkę Kobiety Sukcesu Śląska 2013 za osiągnięcia ponadregionalne od Międzynarodowego Forum Kobiet otrzyma dziennikarka Anna Popek. Natomiast w "Złotej Dziesiątce" wyróżnionych pań znalazła się m.in. dr Helena Hrapkiewicz, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Katowicach. - To bardzo duże wyróżnienie i zaskoczenie dla mnie, bo jednak nie wiem, czy jestem osobą sukcesu - mówi skromnie dr Hrapkiewicz, która od 16 lat jest kierownikiem UTW.

  Oprócz niej wyróżnienia odbiorą: dr Anna Adamus-Matuszyńska (socjolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prekursorka public relations na Śląsku), Katarzyna Augustyniak (prezes Stowarzyszenia na rzecz Rodziny w Chorzowie), Sabina Bugaj (dyrektor MOK, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku), dr Anna Dobrowolska (prezes Fundacji Młodzi Twórcy im. P. Dobrowolskiego w Katowicach i organizatorka konkursu "Śląski Szekspir" dla młodych poetów i dramatopisarzy), Karo Glazer (wokalistka jazzowa z Gliwic), Anna Grygierek (burmistrz Strumienia), Małgorzata Zuzanna Nowak (współzałożycielka Stowarzyszenia Kapeli Jasnogórskiej w Częstochowie), dr Halina Sobańska (prezes Stowarzyszenia Aktywne Kobiety w Sosnowcu) oraz Bernadetta Strąk (prezes Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego "Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie" w Częstochowie).

  Pomimo tego, że jest to gala Kobiet Sukcesu Śląska, nagrody otrzymują też mężczyźni. Są to statuetki "Duża Buźka" przyznawane mężczyznom, których podziwiają kobiety za pasję życia, tworzenia i społecznych dokonań. W tym roku nagrodę przyznano prof. Jerzemu Buzkowi.  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama