Narty w Szczyrku i na Pilsku. Stoki naśnieżone idealnie...

  Narty w Szczyrku i na Pilsku. Stoki naśnieżone idealnie [KOMUNIKAT I PROGNOZA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na narty w Beskidy
  1/6
  przejdź do galerii

  Na narty w Beskidy ©Jacek Drost

  Trzy mroźne noce wystarczyły, by idealnie naśnieżyć stok w ośrodku Zagroń w Istebnej. W sobotę oficjalne otwarcie sezonu w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim - rusza trasa nr 10 na Julianach (Hala Pośrednia) oraz na Pilsku.
  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYPADEK PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO NA NARTACH


  Choć za oknem śniegu nie widać, a temperatury oscylują kilka kresek powyżej zera, na Beskidy trzeba wziąć poprawkę. Szczególnie na Istebną, gdzie w piątek rano temperatura wynosiła minus pięć stopni Celsjusza, co umożliwiło naśnieżenie stoków.


  GDZIE JECHAĆ NA NARTY?
  ZOBACZ SERWIS NARCIARSKI DZIENNIKA ZACHODNIEGO


  - Pierwotnie prognozy mówiły, że cały tydzień będzie w plusie. Ale u nas w Istebnej jest inaczej, niż gdzie indzie - mówi Janusz Waszut z ośrodka Zagroń w Istebnej. - Dwie noce mieliśmy mróz minus sześć stopni. Naśnieżyliśmy cały stok. Jest od 40 do 50 cm śniegu, warunki są idealne do jazdy na nartach. Teraz jestem spokojny, że przez święta będziemy jeździć - cieszy się.
  Warto wiedzieć, że w sobotę w ośrodku znajdzie się nowa atrakcja dla narciarzy -na górnej stacji zostanie uruchomiona kawiarenka w przeszklonym pomieszczeniu.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  WYPADEK PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO NA NARTACH


  Świetne warunki narciarze znajdą także w Złotym Groniu w Istebnej. Na szczyt wyjadą wygodną sześcioosobową kanapą, a na zjadą po stoku, na którym leży około 40 cm śniegu. Ostatnie niskie temperatury i prognozy na weekend gwarantują bardzo dobre warunki jazdy na nartach.

  W weekend śmiało można wybrać się do Szczyrku, gdzie w sobotę nastąpi oficjalne otwarcie sezonu w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim. Czynna będzie trasa nr 10 na Hali Pośredniej oraz wyciąg nr IX. Wyciąg będzie działał w godzinach od 9.00 d 16.00.

  Choć w ostatnich dniach wiele mówiło się o nowoczesnej kolejce z wygodną czteroosobową kanapą na Skrzycznem, jaka została w minionym tygodniu uruchomiona w Centralnym Ośrodku Sportu, narciarze muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Wyjechać nowiutką kolejką włoskiej firmy Leitner owszem można, ale warunków do szusowania na razie brakuje.
  Jednak w Szczyrku czynne są wyciągi "Bartuś" oraz "Biały Krzyż" na Przełęczy Salmo-polskiej, gdzie z racji specyficznego mikroklimatu warunki do szusowania są bardzo dobre. Pokrywa śniegowa wynosi tam ok. 50 cm, a wyciągi czynne są od 8.00 do 18.00.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama