Wigilia w Rudzie Śląskiej [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

  Wigilia w Rudzie Śląskiej [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

  Zdjęcia Marzena Bugała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wigilia Ruda Ślaska Nowy Bytom
  1/32
  przejdź do galerii

  Wigilia Ruda Ślaska Nowy Bytom ©Marzena Bugała

  W sobotę w Rudzie Śląskiej, na rynku w Nowym Bytomiu zorganizowano miejską wigilię. Na spotkanie zaproszono wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej.
  Sporym zainteresowaniem mieszkańców Rudy Śląskiej cieszyła się miejska wigilia. Mimo zimnego wieczoru rudzianie zapełnili wszystkie miejsca przy wigilijnym stole, który dziś po raz pierwszy stanął na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. – Cieszę się, że tak dużo osób przyjęło nasze zaproszenie. Chcemy, aby była to nowa tradycja, że się tu razem spotykamy, kolędujemy i składamy sobie życzenia – mówiła prezydent Grażyna Dziedzic.


  Zimno z pewnością nie było dzieciom, dla których zabawy prowadziła bezkonkurencyjna w tej roli Aleksandra Poloczek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na scenie wystąpili również: schola „Duchu Ogniu”, zespół „Od serca” z Ośrodka Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz chóry Cantate Deo i Acalanthis. Kulminacyjnym punktem było zaproszenie mieszkańców do stołu przez prezydent miasta. – Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, bo są to radosne święta, niosące nadzieję na to, że świat będzie lepszy – powiedziała Grażyna Dziedzic.

  Wśród zebranych przy wigilinym stole były panie Izabela i Anna, które na rudzki rynek przyszły z dziećmi. – Jesteśmy bardzo zadowolone i mamy nadzieję, że tak będzie co roku – mówiły podczas gdy Ala, Nikola, Ola i Oskar częstowali się świątecznymi przysmakami. – Myślę, że od naszego stołu nikt nie odszedł głodny. Potrawy przygotowali dla nas uczniowie Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego. Nie zabrakło też kołocza z rudzkich piekarń - cukierni: Budny, Jakubiec, Gerlach i Poloczek – mówi Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej.

  Na placu Jana Pawła II nie zabrało także świętego Mikołaja, którego pomocnice rozdawały zebranym upominki, a składane sobie przez wszystkich życzenia poniosły do nieba lampiony. Obecni na rudzkiej wigilii byli również harcerze, którzy przekazali rudzianom Betlejemskie Światło Pokoju. – W tym roku wędrówka Światła przebiega pod hasłem „Wyjdź z cienia – pokaż dobro!”. Patrząc na rynek nie mam wątpliwości, że dziś to dobro pokazujemy – powiedział harcmistrz Andrzej Laksa, komendant rudzkiego hufca ZHP.

  Spotkanie przy Rudzkim Wigilijnym Stole było głównym punktem jarmarku świątecznego, który na placu Jana Pawła II trwa od dwóch tygodni i zakończy się 23 grudnia. W godzinach od 10.00 do 18.00 można kupić przysmaki góralskie, słodycze, wędliny, ozdoby świąteczne i prezenty dla najbliższych. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie umilały chóry i zespoły muzyczne, a 15 grudnia został zorganizowany Bieg Mikołajów dla chorej Wiktorii. Przed nami jeszcze występ kapeli góralskiej 22 grudnia o godz. 16.00.  *Regionalna lista płac. Sprawdź, ile zarabiają [ZAROBKI OD 100 ZŁ DO 1 MLN ZŁ]
  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]
  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama