Ważne
  Galeria Karuzela zakorkowana. Autobusy blokują przejazd

  Galeria Karuzela zakorkowana. Autobusy blokują przejazd

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Galeria Karuzela zakorkowana
  1/2
  przejdź do galerii

  Galeria Karuzela zakorkowana ©Arkadiusz Biernat

  Od otwarcia Galerii Karuzela przy ulicy Witosa panuje prawdziwa autobusowa wolnoamerykanka - donoszą nam kierowcy i mieszkańcy. O co chodzi? O autobusy, które blokują wjazd do galerii, parkując... na samym środku drogi (prawoskręt)! Przypomnijmy, obok Karuzeli wyznaczono kilka przystanków i wygląda na to, że kierowcom autobusów nie chce się jeździć na wyznaczone w innych częściach miasta postoje (ul. Bogumińska i Marklowicka), więc łamią prawo.
  Mało tego, parkują także na chodnikach przy galerii i na ulicy Kolejowej w pobliżu ronda, kompletnie paraliżując ruch w tej części Wodzisławia!

  Na miejscu był dziennikarz DZ. Zastał zaparkowany autobus na... prawoskręcie prowadzącym na parking do galerii. Żeby go ominąć, kierowcy musieli przekraczać linię ciągłą i narażać się na mandaty. Wodzisławska policja o problemie dowiedziała się dopiero od nas.

  WIDZISZ UTRUDNIENIA NA DRODZE, KOLIZJĘ, WYPADEK I CHCESZ OSTRZEC INNYCH? DAJ NAM ZNAĆ NA ALERT@DZ.COM.PL

  NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  - Dotąd nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów dotyczących utrudnień w związku z niewłaściwym parkowaniem autobusów w rejonie Galerii Karuzela. Wobec jednego z kierowców już zostało wszczęte postępowanie wykroczeniowe. O sprawie został także powiadomiony przewoźnik - mówi nam kom. Magdalena Wija z wodzisławskiej policji.

  Przypomnijmy, galeria powstała w miejscu dawnego dworca autobusowego, gdzie wcześniej do dyspozycji kierowców był duży parking. Ziemię inwestorowi sprzedał rybnicki PKS. Choć teren nigdy nie należał do miasta, to teraz do magistratu spływają skargi na nieprawidłowo parkujące autobusy!

  - Dzięki staraniom prezydenta Wodzisławia Śląskiego udało się przekonać PKS, aby w jednym z punktów umowy sprzedaży ziemi był zapis o konieczności powstania w galerii poczekalni, a wokół niej przystanków. Do samych zmian przewoźnicy mogli się przygotować. Dla przykładu kierowcy autobusów komunikacji miejskiej mają wyznaczone miejsca na postój przy ulicy Mar-klowickiej - wyjaśnia Barbara Chrobok, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama