Wigilia wcześniaków w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

  Wigilia wcześniaków w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wigilia wcześniaków w ośrodku preinatologicznym w Rudzie Śląskiej
  1/27
  przejdź do galerii

  Wigilia wcześniaków w ośrodku preinatologicznym w Rudzie Śląskiej ©Arkadiusz Gola

  Wigilia wcześniaka została zorganizowana dla mam wcześniaków przebywających od wielu tygodni w szpitalu w Rudzie Śląskiej, gdzie czekają w inkubatorach aż osiągną odpowiednią wagę i stan zdrowia, umożliwiający normalną wagę poza cieplarką.
  Zaproszenie przyjęło także ponad 20 dawczyń mleka, których lekarze chcieli szczególnie uhonorować i podziękować za niezwykle ważny dar. W organizację wigilii włączyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. przekazując oddziałowi kolejne ważne elementy wyposażenia. Zarząd Szpitala w Rudzie Śląskiej zakupił jako pierwszy w Polsce wspaniałe szwedzkie zestawy umożliwiające przytulanie i noszenie przez rodziców nawet najmniejszych dzieci.
  Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej w Rudzie Śląskiej przygotował specjalne okrycia dla zapewnienia komfortu snu i ciepła dzieciom przebywającym w inkubatorach. Najnowocześniejszy w Polsce bank mleka kobiecego zyska nowe, obszerne pomieszczenia. Do tej pory z Śląskiego Banku Mleka Kobiecego skorzystało ponad 150 dzieci! Najbardziej wymiernym efektem działalności banku jest niezwykle niski odsetek zakażeń szpitalnych oraz chorób przewodu pokarmowego.

  Specjalnym gościem był Dawid Spałek wraz z rodzicami, bohater wyjątkowego bloga internetowego i ostatnich reportaży telewizji TVN. - Dawid jest naszym byłym pacjentem, najmniej dojrzałym noworodkiem który przeżył w Polsce (urodził się w 22 tygodniu ciąży). Jesteśmy pełni podziwu i szacunku dla Dawida i jego rodziców, którzy pomimo poważnych konsekwencji głębokiego wcześniactwa i związanej z tym ciężkiej, codziennej pracy wspierają radami i optymizmem inne rodziny z różnymi problemami związanymi z wcześniactwem - mówi dr Krzysztof Sodowski.

  Ośrodek perinatologiczny w Rudzie Śląskiej dzięki ogromnej pomocy WOŚP wdraża do swojej praktyki kolejne elementy postępowania wzorowanego na osiągnięciach i doświadczeniach Oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Uppsali ( Szwecja). - Koncepcja ta opiera się między innymi na umożliwieniu pełnego i stałego kontaktu nawet najmniejszych kilkusetgramowych dzieci z rodzicami. Niezwykle ważne jest karmienie wyłącznie mlekiem kobiecym od pierwszych godzin życia, co jest możliwe dzięki programowi laktacji ukierunkowanemu na wcześniaka oraz wykorzystaniu pokarmu dawczyń ze szpitalnego banku mleka - wyjaśnia prof. Janusz Świetliński i dodaje: - Wdrażamy także podstawowe założenia terapii neurorozwojowej polegające na dostosowaniu warunków otoczenia jak cisza, przyjazne oświetlenie, ograniczenie bodźców zewnętrznych do stopnia dojrzałości układu nerwowego dzieci.

  Ośrodek w Rudzie Śląskiej jest w trakcie wprowadzania kolejnych elementów wspomnianych zasad. Zachętą do kontynuowania tych wysiłków są bardzo dobre wyniki leczenia dzieci, w tym niezwykle ważne ograniczenie powikłań wcześniactwa.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:

  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  *Gdzie najtaniej na zakupy [PORÓWNANIE CEN W MARKETACH]

  *Kuchenne Rewolucje w Tychach: Dom Bawarski Tychy Magdy Gessler [ZDJĘCIA + WIDEO]

  *Najpiękniejsze polskie kolędy [POSŁUCHAJ i WYBIERZ]

  *Najlepsze prezenty na święta Bożego Narodzenia [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama