Porywisty wiatr do 100 km/h. Tysiące mieszkańców bez prądu...

  Porywisty wiatr do 100 km/h. Tysiące mieszkańców bez prądu [OSTRZEŻENIE METEO]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przewrócone drzewo w Wiśle zerwało wszystkie trakcje i złamało dwa betonowe słupy. W wigilijny wieczór o godzinie 1 potrzebne były już tylko świece.
  1/10
  przejdź do galerii

  Przewrócone drzewo w Wiśle zerwało wszystkie trakcje i złamało dwa betonowe słupy. W wigilijny wieczór o godzinie 1 potrzebne były już tylko świece. Prąd pracownicy Energetyki przywrócili Wiślanom w Boże Narodzenie o godzinie 18.00. ©Wiesław Radwański

  Służby meteorologiczne ostrzegają mieszkańców woj. śląskiego przed silnym wiatrem. W porywach jego prędkość nadal może dochodzić do 100 km/h. Kilkanaście tysięcy mieszkańców nadal nie ma prądu, bo zerwane zostały przewody energetyczne.
  Centralne biuro prognoz meteorologicznych ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie jest ważne do 26 grudnia do godz. 12. Najsilniejsze podmuchy odczuwalne będą w Beskidach. Tam wiatr może wiać nawet do 100 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr powinien słabnąć i wiać do 80 km/h.

  Najgorsza sytuacja panuje w powiatach żywieckim, cieszyńskim i bielskim. Czytelnicy Dziennika Zachodniego informują o przerwach w dostawie prądu, połamanych słupach energetycznych i przewróconych drzewach.


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PROGNOZA POGODY DLA WOJ. ŚLĄSKIEGO NA 26 GRUDNIA


  W ciągu minionej doby w związku z wydanym ostrzeżeniem odnotowano następujące zdarzenia:

  Od godz. 06:30 dn. 25.12.2013r. do godz. 06:30 dn.26.12.2013r. jednostki PSP podjęły 170 interwencji związanych z silnym wiatrem (m.in. 71 w powiecie bielskim, 46 w cieszyńskim oraz 34 w powiecie żywieckim).

  W dniu 25.12.2013r. w godzinach porannych powalone gałęzie uszkodziły również sieć trakcyjną kolejową na odcinku Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce oraz Sól - Zwardoń. Pociągi kursują do Uzdrowiska i do Soli - na dalszym odcinku została zorganizowana zastępcza komunikacja autobusowa.

  W dniu 25.12.2013r. w pow. rybnickim (gm. Czerwionka- Leszczyny, m. Bełk) wystąpiły awarie 4 stacji średniego napięcia wstrzymując dostawy energii dla 240 odbiorców. Awarie występowały również na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

  26.12.2013r. o godz. 06:50 uszkodzonych było 115 stacji średniego napięcia pozbawiając dostaw energii elektrycznej ok. 5500 odbiorców z powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Awarie są sukcesywnie usuwane, dostawy prądu powinny zostać wznowione w dniu 26.12.2013r.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Głośni Ludzie 2013 Roku woj. śląskiego [ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Najpiękniejsze kolędy [TEKSTY + MUZYKA] Która najlepsza? ZAGŁOSUJ
  *Najlepsze piosenki świąteczne na Boże Narodzenie PLAYLISTA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polacy -NIC SIĘ NIE STAŁO.

   adamzzawiercia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Drodzy czytelnicy: Nic się nie stało,ważne że władza ma wolne a straż i energetyka zajęcie.!!! To jedyne okazje dla energetyki by pokazali na co ich stać! Jaki gospodarz taka i gospodarka. Ale...rozwiń całość

   Drodzy czytelnicy: Nic się nie stało,ważne że władza ma wolne a straż i energetyka zajęcie.!!! To jedyne okazje dla energetyki by pokazali na co ich stać! Jaki gospodarz taka i gospodarka. Ale bynajmniej zawsze jest wyjście by się rozliczyć z zagrabionych pieniędzy za energię. Przecież mądrzy ludzie wiedzą dokładnie jak wyzbyć się awarii, ale głównie tu chodzi o kasę dla prezesów. Jednocześnie jest rynek zbytu
   i lokowanie produktu. A że ludzi paraliżuje strach to dobrze bo pamiętają o energetyce i o zapłacie.
   Takie odłączenie prądu na parę dni jest zyskiem dla budżetu energetycznego. No co Wy chcecie
   kiedyś żyło się o świeczce i było a teraz takie zaraz larum. Psuje się tym sposobem autorytet niektórym ze świecznika. Gorzej wygląda sprawa strażaków. Oni muszą,czy zima czy lato,czy śnieg czy tez deszcz ratować NAS od tego zła.! Ale rzeczy samej nie mają głosu,jak się wydaje jak dobrze to dobrze dla wszystkich. Wówczas nikt nie pomyśli by zapobiegać ludzkim tragediom a gremium jest
   wielce zadowolone z braku pracy przy awariach i usterkach! W momentach tych zagrożeń władni są
   radą na wszystko,jak plaster miodu na ranę,ale spróbuj o coś się upomnieć,zazwyczaj trafiasz na margines tejże władzy i masz przechlapane na wieki.Bo oni jak by nie patrzeć chcą i bywają wieczni.!!!
   Żeby jeszcze mogli decydować za AURĘ to moglibyśmy mieć stukrotnie więcej tych ciemnych dni.!!
   ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT,BEZAWARYJNYCH DLA CZYTELNIKÓW.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Porawic sie

   grzesznik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Za bardzo grzeszymy !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama