Ważne
  Urzędnicy z Łodygowic puszczają esemesy

  Urzędnicy z Łodygowic puszczają esemesy

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Władze gminy Łodygowice o ważnych sprawach informują mieszkańców za pośrednictwem esemesów.
  Informacje wysyłane są na prywatne telefony komórkowe, a ich odbiorcy nie ponoszą z tego powodu żadnych kosztów. Na początek trzeba tylko zapłacić za jednego esemesa, którym użytkownik loguje się do systemu.

  - Zaczęliśmy od wysyłania esemesów dotyczących przyłączy kanalizacyjnych. Mieszkaniec dowiaduje się w ten sposób, że jego umowa została już podpisana i może ją odebrać w dogodnym dla niego terminie - tłumaczy Stanisław Kucharczyk, sekretarz Urzędu Gminy w Łodygowicach.
  Oprócz tego urzędnicy w takiej właśnie formie wysyłają też informacje do radnych o sesjach, czy przypominają o obowiązku składania oświadczeń majątkowych.

  Niebawem samorządowcy zamierzają informować mieszkańców o wydarzeniach kulturalnych, terminach odbioru dokumentów w gminie, np. dowodów osobistych, a także o ewentualnych przypadkach zagrożeń klęskami żywiołowymi. Planują, by mieszkańcy z esemesów dowiadywali się w przyszłości o terminach odbioru śmieci, zbiórce odpadów o dużych gabarytach i usterkach sieci wodociągowych w różnych częściach gminy. Powieszenie ogłoszenia na tablicach zajmuje więcej czasu

  - Mieszkańcy oczekują od nas szybkiej informacji. Jeżeli jednak ktoś nie będzie sobie życzył żebyśmy wysyłali do niego esemesy, wtedy nie będziemy tego robić - dodaje Kucharczyk.
  W bazie systemu jest już prawie 2 tysiące osób. Szefowie gminy mają nadzieję, że nowa forma komunikowania się z obywatelami sprawdzi się i zainteresują się nią głównie młodzi ludzie. Twierdzą, że powieszenie ogłoszenia na tablicach w miejscach publicznych lub przekazanie informacji przez proboszczów jest czasochłonne.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama