Ważne
  "Dorotka" będzie się promować znaczkiem [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

  "Dorotka" będzie się promować znaczkiem [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Góra Dorotka w Bedzinie - Grodźcu
  1/6
  przejdź do galerii

  Góra Dorotka w Bedzinie - Grodźcu

  Mieszkanka Grodźca postanowiła pomóc w promocji Wzgórza św. Doroty. Dlatego stworzyła kolekcjonerski znaczek turystyczny "Dorotki".
  Jest niewielki, drewniany, z wyrytym wizerunkiem kościółka, który znajduje się na Wzgórzu św. Doroty w Będzinie-Grodźcu. Na kolekcjonerskim, turystycznym znaczku znajduje się także muszla symbolizująca szlak św. Jakuba, który przebiega przez powiat będziński, a także numerek. Każdy znaczek ma swój, dzięki czemu dokładnie wiadomo, ile osób przed nami już taki znaczek nabyło.

  - Kolekcjonowanie znaczków turystycznych to ogólnoeuropejska idea - mówi Anna Nikodem, mieszkanka Grodźca i autorka znaczka.
  - Znaczki te mają promować miejsca atrakcyjne turystycznie. Bardzo dużo takich znaczków ukazało się na Dolnym Śląsku, u nas trochę mniej, dlatego chciałam, żeby powstał. Razem z rodziną kolekcjonujemy znaczki. Mój ośmioletni syn jest bardzo zaangażowany w zbieranie - dodaje.

  Pani Anna wraz z rodziną uzbierała już koło setki znaczków z Polski, Czech i Słowacji.

  Znaczek turystyczny promujący "Dorotkę" można kupić za 7 złotych w Kolporterze przy ulicy Wojska Polskiego w Grodźcu. Ta idea bardzo przypadła do gustu członkom Stowarzyszenia Projekt Dorotka, które w kilka lat zamieniło wzgórze w "zagłębiowski Olimp".

  - Pomysł znaczka turystycznego, promującego Wzgórze Świętej Doroty, ogromnie się nam podoba - mówi Dariusz Margiel, prezes Stowarzyszenia Projekt Dorotka i szybko dodaje: - Tym bardziej że dzięki temu "Dorotka" dołączyła do wielu miejsc w Polsce i za granicą, które w takiej formie zostały już upamiętnione. Każdy może teraz zapoznać się z krótkimi informacjami na temat Wzgórza św. Doroty, oraz koordynatami GPS - dodaje.

  To już kolejna inicjatywa, pod którą podpisują się mieszkańcy Grodźca. W ubiegłym tygodniu wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia ubierali bowiem choinkę na "Dorotce".

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Głośni Ludzie 2013 Roku woj. śląskiego [ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Najpiękniejsze kolędy [TEKSTY + MUZYKA] Która najlepsza? ZAGŁOSUJ
  *Najlepsze piosenki świąteczne na Boże Narodzenie PLAYLISTA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama