Świry niewydarzone

  Świry niewydarzone

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Film produkcji USA nosił tytuł Kompletny świr. Zagrali w nim Ernst Harth, Natassia Malthe i Suzy Nakamura.
  Fabuła równie powalająca, jak nazwiska aktorów: Ben McGewen będzie miał szaloną noc. Weźmie odwet na panu Gregorym, szefie mafii, który zabił jego brata, włamie się do banku i ukradnie chińską statuetkę, żeby spłacić długi brata. Filmu nie polecam, wbrew temu, co mówią w Polsacie. Ot, niezdarne pod każdym względem kino akcji klasy B. Nie dajcie się zwieść.

  A oto nasz Superświr - Jola Rutowicz. Żywy dowód prawdziwości powiedzenia, że jakie mamy czasy, takich Hamletów. Dziś lateksowym Hamletom wręcza się statuetki, a prawdziwi, zziębnięci chlipią zupę w jakiejś ciemnej norze.

  Poeta Andrzej Bursa dawno temu to przewidział i dziś już sensu nawet nie ma, by pytać, czy już wszyscy jesteśmy głupkami, czy ciągle głupków z nas robią. Nie ma sensu, bo nie trzeba pokazywać Joli Rutowicz, żebyśmy chcieli Jolę Rutowicz mieć.

  Po prostu taka jest potrzeba w narodzie. Ta sama, jak w przypadku byłego premiera, któremu elektorat szeptał do ucha za pośrednictwem sondaży: Kaziu, zakochaj się!.

  Uroczystość nagradzania tak zwanych świrów to nie tyle próba gloryfikacji produktu dyskusyjnej jakości, co próba zaistnienia w ogóle.

  Gala Świrów z roku na rok coraz mniej różni się od Telekamer, Wiktorów, Złotych Kaczek i tym podobnych ekranowych koktajli. I nic nie pomogą nawet bohaterowie wychodzący na scenę z wulgarnymi napisami. Rozumiem, że w ten sposób pan z niejakiego zespołu Video musiał uzasadnić fakt przyznania mu aż dwóch nagród. Tyle że wbrew temu, co w telewizji pokazali, świr z niego taki, jak z Krzaklewskiego Mariana liberalny euroentuzjasta.

  Ale zawsze jest jakaś nadzieja. Cytując ciecia Anioła z serialu "Alternatywy 4": nasze czasy są jak sprężyna. Schodzimy w dół, żeby się odbić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama