Narty w Beskidach? Ale na resztkach śniegu

  Narty w Beskidach? Ale na resztkach śniegu

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę już od 6.00 na Złotym Groniu w Istebnej górale robili wszystko, by narciarze mieli jeszcze po czym zjeżdżać. Trzy duże wywrotki przywiozły śnieg zalegający jeszcze w okolicy. Na stoku od rana zamiast nart w ruch poszły łopaty. Efekt był jednak taki, że mimo dodatnich temperatur na Złotym Groniu dało się zjeżdżać na nartach w znośnych warunkach, z czego skorzystało całkiem sporo osób.
  - Zdajemy obie sprawę, jakie są warunki. Dlatego obniżyliśmy ceny karnetów o 20 procent - mówi Jakub Waliszewski z ośrodka Złoty Groń.

  Pod znakiem zapytania stoi jednak Sylwester na stoku. - Jeżeli tylko temperatury obniżą się będziemy naśnieżać - przyznaje Waliszewski.

  Z powodu pogody stanął wyciąg krzesełkowy w Zagroniu w Istebnej. Powód? Złe warunki na trasach. Działa tylko talerzykowy.

  W Wiśle mimo ekstremalnych, jak dla narciarzy warunków, pod koniec tygodnia działały dwa wyciągi - na Stożku i Soszowie. Na Stożku czynna była kolejka z trasą czerwoną, a w Soszowie czynna była górna część trasy czerwonej , na której zalega jeszcze 15cm ubitego śniegu i trasa niebieska (25 cm ubitego śniegu).

  Najlepsze warunki do jazdy na nartach panują w Szczyrku na Przełęczy Salmopolskiej. To właściwie jedyne miejsce w Beskidach, gdzie - rozglądając się dookoła - można zobaczyć zimę. Czynne są wyciągi "Bartuś" oraz "Biały Krzyż". Ponieważ warunki są bardzo dobre wyciągi działają już od 8.00 do ostatniego klienta.

  W Korbielowie są trudne warunki narciarskie dlatego działa tylko trasa nr 5 z Hali Miziowej na Halę Szczawiny i trasa nr 6 z Kopca na Halę Miziową. Powrót kolejką z Hali Szczawiny jest bezpłatny.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Głośni Ludzie 2013 Roku woj. śląskiego [ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Najpiękniejsze kolędy [TEKSTY + MUZYKA] Która najlepsza? ZAGŁOSUJ
  *Najlepsze piosenki świąteczne na Boże Narodzenie PLAYLISTA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama