Ważne
  Zawody Grand Prix Katowice zBiegiemNatury [WYNIKI + ZDJĘCIA]

  Zawody Grand Prix Katowice zBiegiemNatury [WYNIKI + ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zawody biegowe w Katowicach zBiegiem Natury
  1/5
  przejdź do galerii

  Zawody biegowe w Katowicach zBiegiem Natury ©zbiegiemnatury.pl

  W niedzielę, w Katowicach odbyły się ostatnie zawody Grand Prix zBiegiemNatury w tym roku. Zwycięzcą biegu głównego został Andrzej Nowak z Sosnowca, który jest liderem cyklu w Katowicach.
  Zawody Grand Prix Katowice zBiegiemNatury „zamknęły” rok 2013

  Czas Andrzeja to 17:09. Wśród pań najlepsza ponownie była Barbara Gos, która poprawiła swój własny rekord trasy o 43 sekundy (21:08). Warunki atmosferyczne sprzyjały osiąganiu dobrych wyników, więc zapewne nie jeden z uczestników poprawił swój własny rekord na trasie w dzielnicy Giszowiec, która w całości przebiega przez teren Nadleśnictwa Katowice.


  KLIKNIJ I POBIERZ:
  Zawody Grand Prix Katowice zBiegiemNatury WYNIKI


  Wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się w Katowicach biegi młodzieżowe. Wśród startujących nastolatków jest grupa młodych biathlonistów UKS Karlik, prowadzona przez świetną zawodniczkę Agnieszkę Cyl. – Prowadzimy grupę od września, więc stosunkowo krótko. Spotykamy się trzy razy w tygodniu, a czwarty trening jest bardziej indywidualny. Niektóre z treningów trwają po 3 godziny, z czego godzina to bieg – opowiada Agnieszka Cyl. - Zawody zBiegiemNatury traktujemy jako sprawdziany. Co miesiąc możemy wspólnie z mężem, z którym trenujemy grupę, kontrolować postępy naszych podopiecznych.

  Grupa UKS Karlik to w większości zawodnicy startujący w kategoriach D3 i D4, czyli 10-16-latkowie. Podczas każdych zawodów Grand Prix zBiegiemNatury organizowane są także biegi dla młodszych dzieci – bez dolnej granicy wieku. Cały cykl dziecięco-młodzieżowy odbywa się pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

  Kolejne zawody w Katowicach odbędą się 19. stycznia 2014 r.

  Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 – marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km. Poza Katowicami w projekcie uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Głośni Ludzie 2013 Roku woj. śląskiego [ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Najpiękniejsze kolędy [TEKSTY + MUZYKA] Która najlepsza? ZAGŁOSUJ
  *Najlepsze piosenki świąteczne na Boże Narodzenie PLAYLISTA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama