Ważne
  Rusza wreszcie winda przy dąbrowskim CH Pogoria

  Rusza wreszcie winda przy dąbrowskim CH Pogoria

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od listopada u.br. nie działa winda, która miała niepełnosprawnym ułatwić dostanie się na kładkę prowadzącą do CH Pogoria.
  Mieści się tam np. jedyne kino w mieście. Winda przeszła wszystkie kontrole, ale spór o to, kto ma płacić za energię elektryczną potrzebną do jej funkcjonowania toczy miasto i CH Pogoria. Dzięki naszej interwencji, według zapewnień dyrekcji CH Pogoria, winda ma zacząć działać już w środę.

  - Faktycznie, był problem z działaniem windy - przyznaje Adrianna Bińczek-Chłond, dyrektorka CH Pogoria. - I nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale i matek z wózkami. Winda była w dobrym stanie technicznym. Dopiero jednak teraz została podpisana umowa między miastem, a zakładem energetycznym na dostarczanie prądu koniecznego do jej działania - wyjaśnia.

  W mailu, który przysłali nam we wtorek dąbrowscy urzędnicy, potwierdzają jedynie, że dziś ma dojść do spotkania przedstawicieli urzędu i CH Pogoria w tej sprawie.

  Ale winda przy CH to niejedyna bolączka niepełnosprawnych mieszkańców Dąbrowy. W mieście brakuje np. miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Przekonał się o tym pan Józef (nazwisko do wiadomości redakcji), mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który przyjechał z niepełnosprawnym synem na targowisko przy ulicy Twardej. Nie mógł znaleźć miejsca do zaparkowania. Mimo tego, że na targ przyjeżdża nawet kilka tysięcy ludzi, miejsca dla aut niepełnosprawnych można policzyć na palcach jednej ręki.

  - Jedyne dwa dla osób niepełnosprawnych były już zajęte. Kiedy podjechałem dalej, zwrócono mi uwagę, że zatrzymuję się na miejscu dla policji. Kiedy z niego wyjechałem, na to samo miejsce wjechał ochroniarz. Zapytałem go, gdzie w takim razie mam zaparkować i usłyszałem od ochroniarza, że inwalidzi mają siedzieć w domu, a nie chodzić po targowisku - mówi pan Józef.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama