Ważne
  Wypadek w Bielsku-Białej: Dwa razy przejechał kobietę, bo...

  Wypadek w Bielsku-Białej: Dwa razy przejechał kobietę, bo się zdenerwował

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wypadek

  Wypadek ©ARC

  82-latek podczas cofania samochodem śmiertelnie potrącił kobietę, która stała na chodniku. Przejechał po niej dwa razy. Prokuratura Rejonowa w Bielsku-Białej skierowała teraz do Sądu Rejonowego akt oskarżenia w tej sprawie.
  Wypadek

  Wypadek ©ARC

  Do tragedii doszło 7 czerwca 2013 roku, w piątek, około 12.00 na ul. Kazimierza Wielkiego w Bielsku-Białej. Jak ustalili śledczy 82-latek wyjeżdżał toyotą z miejsca garażowania. Nieprawidłowo włączył się do ruchu, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji.

  Ale po tym uderzeniu 82-latek nie zaprzestał jazdy do przodu i cyklicznie próbował ruszać, ponownie uderzając samochodem w ogrodzenie. Następnie gwałtownie rozpoczął manewr cofania - uderzył w krawężnik i przejechał przez chodnik, po czym zjechał z nasypu przy sklepie, gdzie potrącił stojącą na chodniku 64-letnią kobietę.

  W wyniku uderzenia toyoty kobieta została odrzucona i częściowo przewieziona na tyle samochodu. Następnie 82-latek przejechał po niej i uderzył tyłem pojazdu w budynek sklepu.

  - Oskarżony odjechał od budynku, a następnie ponownie wycofał do budynku sklepu, aby nabrać rozpędu i wówczas po raz kolejny przejechał po pokrzywdzonej - relacjonują śledczy bielskiej prokuratury.

  Przy ponownej próbie wyjazdu spod budynku sklepu klienci obserwujący zdarzenie zatrzymali samochód. 64-letni kobieta w wyniku uderzenia i najechania pojazdem doznała rozległych wielonarządowych obrażeń ciała i zmarła na miejscu.

  - W ocenie biegłego oskarżony wykonywał manewry zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego i wyłącznie on spowodował powstanie zagrożenia na drodze. Pokrzywdzona nie miała możliwości uniknięcia potrącenia - ustalili śledczy.

  82-latek był trzeźwy, ale biegli psychiatrzy stwierdzili u niego znaczne ograniczenie poczytalności w czasie czynu.

  Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, iż po uderzeniu w ogrodzenie posesji zdenerwował się i gwałtownie zaczął cofać oraz że nie widział pokrzywdzonej, a o potrąceniu dowiedział się dopiero po przybyciu pogotowia.

  82-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Filmy erotyczne z początku XX w. to nie porno, a sztuka ZOBACZCIE
  *Głośni Ludzie 2013 Roku woj. śląskiego [ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Orszaki Trzech Króli idą przez nasze miasta [ZDJĘCIA + WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   krótko !

   Achim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Należało starego gnypa na miejscu dobić [powiesic , zastrzelic itp .] po jeszcze udawanie badania jak to jest zwykły morderca

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama