Dwóch nastolatków w rejonie Bielska-Białej okradało domy i...

  Dwóch nastolatków w rejonie Bielska-Białej okradało domy i garaże

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwóch nastolatków w rejonie Bielska-Białej okradało domy i garaże

  ©arc.

  Złodziejską szajkę nastolatków zlikwidowali bielscy policjanci. 15-latek i 17-latek mają na koncie kilkadziesiąt włamań, kradzieży i dewastacji mienia, a spowodowane przez nich szkody sięgają ponad 60 000 złotych.
  Dwóch nastolatków w rejonie Bielska-Białej okradało domy i garaże

  ©arc.

  Jak ustalili śledczy, dwuosobowa szajka nastolatków w wieku 15 i 17 lat od blisko roku zajmowała się włamaniami i kradzieżami. Młodzi złodzieje mają na koncie 20 włamań do prywatnych budynków, domów letniskowych, lokali, garaży i piwnic w Jasienicy, Jaworzu, Górnym, Mazańcowicach, Roztropicach i Rudzicy.

  - Udowodniono im dokonanie 11 kradzieży i 6 dewastacji mienia. Wartość zrabowanego przez nich mienia oszacowano na ponad 60.000 złotych - informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.


  Nastolatkowie kradli wszystkie wartościowe przedmioty, które mogli później z łatwością spieniężyć. Z domu w Międzyrzeczu Górnym, do którego dostali się po wyłamaniu okna ukradli markowe elektronarzędzia i alkohol. Spowodowali szkody w wysokości ponad 2 000 złotych.

  Z prywatnego budynku w Rudzicy ukradli laptopa i telefon komórkowy. Po włamaniu do garażu w Mazańcowicach zabrali piłę spalinową, pilarkę i wiertarkę o wartości blisko 3 000 złotych. Z kolejnego garażu w Roztropicach zrabowali migomat o wartości blisko 4 000 złotych. Po włamaniu do domku letniskowego w Jaworzu ich łupem padły elektronarzędzia warte blisko 1 000 złotych.

  Ukradli też rower górski warty 5 tys. zł sprzed sklepu spożywczego w Jasienicy. Co ciekawe, nastolatkowie skutecznie zatruwali też życie właścicieli samochodów. Za dobrą zabawę uznali bowiem rysowanie ostrymi przedmiotami karoserii markowych pojazdów. Uszkodzili w ten sposób, m.in. bmw, nissana, alfę romeo, za każdym razem powodując szkody sięgające blisko 4 tys. zł.

  Sprawcy odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Sąd może zastosować wobec zatrzymanych środki wychowawcze lub poprawcze, włącznie ze skierowaniem ich do zakładu poprawczego.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

  *Filmy erotyczne z początku XX w. to nie porno, a sztuka ZOBACZCIE
  *Głośni Ludzie 2013 Roku woj. śląskiego [ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Orszaki Trzech Króli idą przez nasze miasta [ZDJĘCIA + WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama