Zrób drzewo genealogiczne swojej rodziny i wygraj konkurs....

  Zrób drzewo genealogiczne swojej rodziny i wygraj konkurs. Bądź archiwistą dziadków...

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zrób drzewo genealogiczne swojej rodziny i wygraj konkurs. Bądź archiwistą dziadków...
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Zostań rodzinnym archiwistą - to akcja Archiwum Państwowego w Katowicach. My dla Czytelników Dziennika Zachodniego mamy konkurs.
  Trzeba ocalić od zapomnienia historię naszych rodzin i dzieje przodków. Archiwum Państwowe w Katowicach zachęca wszystkich do spotkania z rodzinną historią i oferuje pomoc w uporządkowaniu dokumentacji oraz konserwacji rodzinnych archiwów w ramach akcji "Zostań rodzinnym archiwistą". Z fachowego wsparcia pracowników Archiwum może skorzystać każdy chętny.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Nie wyrzucaj pamiątek po dziadkach. Zostań rodzinnym archiwistą


  Dziennik Zachodni wraz z Archiwum postanowił zachęcił najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego, z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do pochylenia się nad losami rodzin. W tym celu wspólnie organizujemy konkurs na najlepsze drzewo genealogiczne.

  - Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Zorganizujemy też w siedzibie Archiwum wystawę prac, co też będzie wyróż nieniem twórczości młodych historyków rodziny - mówi dr Piotr Greiner, dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach.

  Dyrektor Greiner liczy, że stworzenie drzewa genealogicznego stanie się dla wielu młodych ludzi wielką przygodą z historią własnej rodziny.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nihil novi

   abc-z (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bydzie jak zawsze: Lwowioki dostanom nagroda, a niy nasze z südwest i freikorpsami we familii. Jo np. mom w albumie karlusa, co siedziol w Kiautsu w Chinach, a potym rok w niewoli w Japonii, ale...rozwiń całość

   Bydzie jak zawsze: Lwowioki dostanom nagroda, a niy nasze z südwest i freikorpsami we familii. Jo np. mom w albumie karlusa, co siedziol w Kiautsu w Chinach, a potym rok w niewoli w Japonii, ale tego lone niy chcom suchac - jusz pryndzyj o polskich "ulanach" na wojnie krymskiej abo w Mandzurii.

   A co jak byda miol krewnych antypolskich aktywistów abo ajnfach ino pruskich patriotów ?
   Abo, pjerombol, znoda jakos bestyjo chocby z SS ? - Idzie z tym "wygrac", dostac nagroda ?
   W ogole> wolno pisac profda, np. jak polskie politkomisary katowali Slonyokow itp. ?

   Analogicznie slonskich bajtlów do dzisiej uczom o polskim Bieniowskim, a niy o naszym hopie Eminie Paszy. Abo o M.Curie, pardon: Skolodowskiej - jessses, jesses, cacy, cacy, gloria, wiktoria. A o naszyj superdziouszce Marii Cunitz ? - cisza. Cza sie prosic o Maria Goeppertowo.

   To bydzie zicher zajs ino taki konkurs jak polskie dyktando abo ratowanie polskich, a nie slonskcih slówek w Katowicach.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama