W sosnowiecko-dąbrowskiej strefie ekonomicznej powstanie...

  W sosnowiecko-dąbrowskiej strefie ekonomicznej powstanie około 500 miejsc pracy

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Dąbrowie Górniczej przedsiębiorcy z Chin zainteresowali się terenami inwestycyjnymi w Tucznawie, a w Sosnowcu dwie firmy zamierzają rozpocząć w tym roku działalność na terenach KSSE, przy ul. Mikołajczyka.
  Dwutygodniową wizytę dwudziestu chińskich przedsiębiorców w południowej Polsce zorganizowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych z Warszawy.

  W Dąbrowie Górniczej rozmowy handlowe toczyły się z sześcioosobową delegacją, której przewodniczył prezes Chińskiej Międzynarodowej Organizacji Gospodarczej w Pekinie. Goście z Dalekiego Wschodu chcą kupić od 100 do 250 hektarów pod budowę zakładów i sprzedaż wyrobów na rynku europejskim.
  W Tucznawie jest 260 ha spełniających takie wymagania gruntów. Prawie 100 ha włączonych zostało od KSSE. Na razie wydzielono kilkanaście działek o powierzchni od 3 do 18 ha.

  - Ogromny obszar, który goście z Chin oglądali, bardzo się im spodobał i został oceniony pozytywnie. Jak podkreślili, niebagatelne znaczenie ma dla nich bliskość aglomeracji, lotniska, Euroterminalu w Sławkowie, a także Krakowa, który uważają niejako za kulturalną stolicę Polski. Uzgodniliśmy, że prześlą do nas szczegółowe pytania dotyczące warunków inwestowania i infrastruktury - mówi Marcin Bazylak, naczelnik wydziału strategii i promocji dąbrowskiego magistratu.

  Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, bardzo rzadko się zdarza, żeby już podczas pierwszej wizyty Chińczycy tak zdecydowanie wypowiadali się o zainteresowaniu konkretnym terenem. Być może wpływ na to mają ich pozytywne doświadczenia we współpracy z sąsiednią Słowacją, gdzie kilku obecnych w Dąbrowie Górniczej inwestorów już prowadzi interesy.

  Więcej na ten temat w czwartkowym wydaniu Polski Dziennika Zachodniego

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tereny inwestycyjne

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Myślę,że władze Dąbrowy Górniczej wykorzystają w pełni szansę na pozyskanie
   tak poważnego inwestora.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama