Ważne
  Cmentarz przegrywa z głupotą

  Cmentarz przegrywa z głupotą

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabytkowy cmentarz ewangelicko-augsburski przy ulicy Modrzewskiego wiosną znów stał się miejscem libacji.
  Drugi już sezon dużym ułatwieniem dla nieproszonych gości nekropolii jest dziura w okalającym cmentarz murze. Naprawieniu ogrodzenia skutecznie przeszkadzają ratuszowi urzędnicy. Mur popękał, bo rozsadziły go korzenie rosnącego blisko dużego drzewa.

  - Rośnie na posesji należącej do ADM 6. Dlatego to ona musiała wystąpić o zgodę na ścięcie do urzędu. Odpowiedź była negatywna - mówi biskup Paweł Anweiler, proboszcz bielskiej parafii.


  Gdyby drzewo stało na cmentarzu, byłoby w gestii konserwatora zabytków, ponieważ jednak rośnie za murem, to o jego losie zadecydować może tylko wydział ochrony środowiska. Jego urzędnicy uznali, że drzewa wyciąć nie można, bo jest zdrowe i nie jest przewidziane do wycinki. Przy okazji zaproponowali parafii kilka alternatywnych rozwiązań - odsunięcie muru od drzewa lub obudowanie drzewa murem.

  - Przesunięcie muru oznaczałoby konieczność ekshumacji szczątków z kilku grobów znajdujących się najbliżej ogrodzenia - mówi Marta Twardzik z parafialnej kancelarii.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama