Gliwicka radiostacja rozbłyśnie pełnym blaskiem

  Gliwicka radiostacja rozbłyśnie pełnym blaskiem

  Joanna Heler

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gliwicka Radiostacja zostanie należycie wyeksponowana w przededniu obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  Na teren okalający modrzewiowy, unikatowy obiekt, weszła już firma budowlana, która ma wykonać kompleksową modernizację wokół masztu.

  Radiostację oświetlą światła kilkunastu tysięcy diod, które nie zaszkodzą drewnianej konstrukcji, a jednym z elementów nowego wystroju będą dwie fontanny. Teren wokół obiektu zostanie uporządkowany: pojawią się nowe alejki, mnóstwo zieleni i ławki.

  - Po zakończeniu prac maszt Radiostacji będzie bardziej dostępny dla zwiedzających. Już zdemontowaliśmy brzydki płot. Wokół masztu staną szklane szyby z hartowanego szkła. Docelowo cały teren będzie monitorowany - wylicza Iwona Kokowicz z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.


  Dla zwiedzających muzeum przy Radiostacji jest czynne, mimo że wokół jest plac budowy. Ale obejrzenie samego masztu z bliska może być utrudnione. Andrzej Jarczewski, kustosz muzeum, radzi więc, by przed wybraniem się na wycieczkę, telefonicznie zapytać o możliwości jego obejrzenia.

  Zapowiada też, że po zakończeniu modernizacji rozpocznie się kampania promująca gliwicką wieżę Eiffla. Poprzedzi ją plenerowe widowisko artystyczne upamiętniające 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W gliwickim Urzędzie Miejskim dowiedzieliśmy się, że trwają starania o włączenie uroczystości pod odnowioną Radiostacją do kalendarium ogólnopolskich obchodów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo