Puchar Świata w Wiśle w skokach: Pociąg Kolei Śląskich i...

  Puchar Świata w Wiśle w skokach: Pociąg Kolei Śląskich i bezpłatne dojazdy

  Katarzyna Koczwara

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Specjalny pociąg Kolei Śląskich przywiezie kibiców na zawody Pucharu Świata w Wiśle i po zakończonym konkursie odwiezie.

  Specjalny pociąg Kolei Śląskich przywiezie kibiców na zawody Pucharu Świata w Wiśle i po zakończonym konkursie odwiezie. ©ARC

  Zostało kilka dni do zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Organizatorzy zadbali, by kibice bezpłatnie dotarli do Wisły i na skocznię im. Adama Małysza. Specjalne, dodatkowe, połączenie zapewniają Koleje Śląskie, na terenie Wisły kibiców wozić będą specjalnie oznakowane autobusy firmy Wispol.
  Specjalny pociąg Kolei Śląskich przywiezie kibiców na zawody Pucharu Świata w Wiśle i po zakończonym konkursie odwiezie.

  Specjalny pociąg Kolei Śląskich przywiezie kibiców na zawody Pucharu Świata w Wiśle i po zakończonym konkursie odwiezie. ©ARC

  Koleje Śląskie w dniu zawodów Pucharu Świata, 16 stycznia, uruchamiają dodatkowe połączenie do Wisły. Za okazaniem biletu na zawody w Beskidach będzie można bezpłatnie dojechać z Gliwic i Katowic. Specjalny pociąg z Gliwic wyruszy o godzinie 12:17, z Katowic odjedzie o godzinie 12:56, by do Wisły planowo dojechać o godzinie 15:00. Po zakończonym konkursie, w godzinach wieczornych, specjalny pociąg odwiozie kibiców w stronę aglomeracji śląskiej. Odjazd, z przystanku “Wisła Uzdrowisko”, zaplanowano na o godzinię 21:20. Bilety na zawody uprawniają do bezpłatnego przejazdu tylko dodatkowym pociągiem do i z Wisły.

  Od godziny 14:00, 16 stycznia, specjalnie oznakowane autobusy firmy Wispol zostaną podstawione w głównym punkcie odwozu kibiców w Wisła Centrum – w sąsiedztwie cukierni "Delicje". Odjazdy odbywać będą się średnio co 20 minut w godzinach od godz.14:00 do godz. 16:00, oraz od 16:00 do 17:30 średnio co 10-15min. W zależności od zapełnienia autobusów, możliwe będą częstsze odjazdy.

  Dla kibiców przyjeżdżajacych na zawody Pucharu Świata do Wisły specjalnym pociągiem Kolei Śląskim specjalny przystanek autobusowy zostanie zorganizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Kolejowego w Wiśle Centrum. Odjazdy autobusów w kierunku skoczni im. Adama Małysza zostaną zsynchronizowane z przyjazdem specjalnego pociągu. Autobusy będą czekać na kibiców od godz. 15.00.

  Końcowym miejscem dowozu kibiców będzie przystanek Nowa Osada Skrzyżowanie, oddalony od skoczni im. Adama Małysza ok. 300 metrów. Przystanek ten będzie także przystankiem początkowym w transporcie po zakończonych zawodach. Autobusy będą czekać na kibiców od ok. godz. 19.20 i w miarę ich zapełniania będą odwozić kibiców w stronę Wisły Centrum.

  Poniżej prezentujemy specjalne, dodatkowe, połączenia Kolei Śląskich do i z Wisły.

  Specjalny pociąg na Puchar Świata w Wiśle 16 stycznia 2014.
  Pociąg do Wisły - rozkład jazdy:

  Gliwice 12:17
  Zabrze 12:26
  Katowice 12:56
  Tychy 13:15
  Pszczyna 13:29
  Skoczów 14:27
  Ustroń Zdrój 14:47
  Ustroń Polana 14:52
  Wisła Uzdrowisko 15:00


  Pociąg z Wisły - rozkład jazdy:


  Wisła Uzdrowisko 21:20
  Ustroń Polana 21:30
  Ustroń Zdrój 21:35
  Skoczów 22:07
  Pszczyna 22:52
  Tychy 23:06
  Katowice 23:31
  Zabrze 23:53
  Gliwice 00:00

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Filmy erotyczne z początku XX w. to nie porno, a sztuka ZOBACZCIE
  *Głośni Ludzie 2013 Roku woj. śląskiego [ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Orszaki Trzech Króli idą przez nasze miasta [ZDJĘCIA + WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czemu...?

   Louhi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Na stronie KŚ nie ma o tym nic wspomniane; pociągi takie nie funkcjonują też w rozkładzie (źródło: rozklad-pkp.pl). Skąd więc ta informacja?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama