GKP Gorzów - Podbeskidzie 0:3

Piłkarze Podbeskidzia cieszyli się, bo wygrali pierwszy w tym roku mecz na wyjeździe fot. łukasz klimaniec
Górale wreszcie przełamali wyjazdową niemoc i odnieśli pierwsze w tym roku wyjazdowe zwycięstwo. Ich sukces jest tym cenniejszy, że od 40 minuty spotkania bielszczanie grali w dziesiątkę, a mimo to po przerwie strzelili w Gorzowie wszystkie trzy gole.

Jeśli chcemy się liczyć w walce o awans do ekstraklasy musimy zacząć wygrywać na wyjazdach - mówił przed meczem trener Marcin Brosz, a jego podopieczni wzięli sobie do serca słowa szkoleniowca.

Na początku goście mieli trochę szczęścia, bo po uderzeniu Łuszkiewicza piłka trafiła w poprzeczkę. Podbeskidzie szybko opanowało jednak sytuację i zaczęło atakować. Skrzydeł nie podcięła mu nawet czerwona kartka dla Adama Brzeziny. Czech, nie bacząc, że ma na koncie żółty kartonik, usiłował ręką wepchnąć piłkę do siatki, za co wyleciał z boiska.

Grając w osłabieniu Górale pokazali prawdziwą klasę. Tuż po przerwie prowadzenie dla nich zdobył Łukasz Matusiak dobijając piłkę do siatki po dośrodkowaniu Mieczysława Sikory. Ten sam zawodnik asystował również przy drugiej bramce bielszczan zdobytej kwadrans później. Szybką kontrę skutecznym strzałem zakończył Sławomir Cienciała.
Zaszokowani takim obrotem sprawy gorzowianie nie byli już w stanie się podnieść, a goście spokojnie kontrolowali przebieg gry. W końcówce siły się wyrównały, bo za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Truszczyński. Chwilę później po centrze Bartłomieja Koniecznego trzecią bramkę zdobył Krzyszof Chrapek. Oprócz wygranej odnotujmy jeszcze I-ligowy debiut w Podbeskidziu 19-letniego stopera Pawła Baranowskiego.

GKP Gorzów Wlkp. - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Łukasz Matusiak (48), 0:2 Sławomir Cienciała (62), 0:3 Krzysztof Chrapek (81)
Widzów: 1500.
Sędziował: Tomasz Cwalina (Gdańsk).
GKP: Hładowczak - Szałas (58. Piątkowski), TruszczyńskiIII80, Jakosz, ŁuszkiewiczI - Cieciura, SawalaI, Ibrahim (58. Sing), Maliszewski - DrozdowiczI, Traore.
Podbeskidzie: Merda - Cienciała, SzmatiukI, Baranowski, Konieczny - Sikora (86. Malinowski), Matusiak, Jarosz, Ziajka (46. Chrapek) - Matusz (76. Osiński), BrzezinaIII40.