Jaworzno walczą o galerię z kinem. Do akcji włączyli się...

  Jaworzno walczą o galerię z kinem. Do akcji włączyli się mieszkańcy

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Będzie, nie będzie, będzie, nie będzie... W Jaworznie panuje prawdziwe zamieszanie w sprawie budowy galerii handlowej z kinem. Centrum Galena miało powstać w tym roku, tymczasem wiadomość z Urzędu Marszałkowskiego o wycofaniu pozytywnej rekomendacji na udzielenie kredytu inwestorowi, burzy plany związane z rozpoczęciem prac budowlanych na działce po kopalni.

  Mieszkańcy miasta, którzy od lat marzyli o kinie w Jaworznie, nie poddają się. Zbierają podpisy pod petycją do marszałka, w której przekonują, że jego pierwotna, pozytywna decyzja dotycząca budowy Galeny w Jaworznie była słuszna.

  Od wczoraj do 15 stycznia, codziennie w godz. 15.30-16.50, na jaworznickim rynku czekają wolontariusze z listami. Mogą się na nich podpisywać osoby, które popierają budowę galerii. Wolontariuszami są młodzi ludzie z I Liceum Ogólnokształcącego, a koordynatorem akcji nauczycielka Ewa Szpak.

  - W Jaworznie brakuje takiego centrum, w którym mogłaby gromadzić się miejscowa młodzież. Chodzi przecież nie tylko o kino, ale także i inne możliwości spędzania wolnego czasu. Jeździmy więc do innych miast, by zobaczyć np. film. Czas to zmienić - zaznacza licealistka Anita Pławecka.

  - Podpisałam petycję, bo uważam, że galeria powinna powstać - podkreśla Aleksandra Losert, jaworznianka.

  Przypomnijmy, kredyt w wysokości 90 mln zł, o który stara się spółka PA Nova, miałby pochodzić z unijnego funduszu Jessica. Pod koniec ubiegłego roku urząd marszałkowski wstrzymał pozytywną rekomendację dla tego projektu, bowiem powstały wątpliwości, czy można z tego funduszu wspierać komercyjne przedsięwzięcie. Zmiana decyzji ma wynikać z protestów innych podmiotów starających się o kredyt. Mówi się też o wojnie politycznej między PO a prezydentem Jaworzna. PO jednak zaprzecza.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama