Puchar Świata w Wiśle-Malince: przygotowania na ostatniej...

  Puchar Świata w Wiśle-Malince: przygotowania na ostatniej prostej

  Katarzyna Koczwara

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na skoczni równolegle do zeskoku naśnieżany jest przeciwstok
  1/2
  przejdź do galerii

  Na skoczni równolegle do zeskoku naśnieżany jest przeciwstok ©Katarzyna Koczwara

  Zawody Pucharu Świata w Wiśle odbędą się zgodnie z programem - taką decyzję przekazał Andrzej Wąsowicz. Prace na skoczni wciąż trwają.
  Praca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle idzie pełną parą. Do tej pory z Podhala przyjechało w sumie 1000 metrów sześciennych śniegu. Cały czas jest on rozprowadzany na obiekcie. Zapadła już decyzja co do organizacji, zaplanowanych na 16 stycznia, zawodów Pucharu Świata.

  - Decyzja jest na tak, organizujemy Puchar Świata. Od trenera Kruczka wiem, że na odprawie technicznej w Kulm, gdzie w ten weekend odbywały się zawody Pucharu Świata w lotach, Walter Hofer wyprzedził nasze decyzje i zaprosił wszystkie ekipy na środę do Wisły. Robimy te zawody - zapewnia Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, organizator zawodów.


  Skocznia w Wiśle-Malince jeszcze nie przypomina obiektu gotowego przyjąć najlepszych zawodników świata, ale jak zapewniają organizatorzy, śniegu nie zabraknie. Obecnie śnieg układany jest nie tylko na zeskoku, ale także na przeciwstoku.

  Kilkadziesiąt osób, obsługa skoczni, pracownicy KS Wisła Ustronianka, wolontariusze pracują intensywnie, wszystko, by obiekt przygotować.

  - Pracujemy non-stop, bez względu czy jest to dzień świąteczny, czy nie. Mamy dobre informacje, co do warunków pogodowych, choć ja ostrożnie podchodzę do wszystkich prognoz. W Chochołowie, u naszych podhalańskich przyjaciół, mamy jeszcze zapas śniegu. Gdy będzie taka konieczność, przywieziemy go - zapewnia szef komitetu organizacyjnego zawodów.

  Odpowiadając na zainteresowanie kibiców, organizatorzy zwiększyli pulę biletów na czwartkowe zawody w Wiśle. Do sprzedaży trafi dodatkowych 500 biletów. Wejściówki na miejsca stojące, w cenie 40 zł za sztukę, będą dostępne w serwisie kupbilet.pl i w wiślańskim sklepie "Wiślaczek".

  Tymczasem pierwsze ekipy skoczków do Wisły przyjeżdżają już dziś. Poza kadrą Polski, w Beskidy z Austrii zjadą Norwegowie, Estończycy i Francuzi. Pozostałe ekipy w Hotelu Gołębiewski, gdzie będą zakwaterowane na czas zawodów, powinni się zameldować w środę.

  Jak się dowiedzieliśmy, na liście startowej zawodów znajduje się ponad 60 zawodników. W sumie do Wisły przyjedzie 14 ekip.

  Na belce startowej powinniśmy zobaczyć zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni, czarnego konia Austriaków, Thomasa Dietharta, rekordzistę skoczni w Wiśle Stefana Krafta, nie zabraknie Gregora Schlie-renzauera, Andersa Bardala, czy Severina Freunda. Polska, jako gospodarz, do kwalifikacji wystawi aż 12 skoczków, z kadrą Łukasza Kruczka na czele. Piotr Żyła, nie dość, że będzie skakać u siebie, to 16 stycznia na skoczni w Malince będzie świętować swoje 27 urodziny. Do Wisły przyjedzie także mocna reprezentacja skoczków słoweńskich. Na pewno w Beskidach nie zobaczymy natomiast skoczków szwajcarskich ani japońskich. Nie przyjadą więc do nas ani Simon Ammann ani Noriaki Kasai.

  Przypominamy, że 16 stycznia w Wiśle o godz. 11.00 zaplanowano kwalifikacje. Konkurs rozpocznie się o godz. 17.30.

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo