Ranking szkół jazdy 2013. Oto gdzie uczą najlepiej

  Ranking szkół jazdy 2013. Oto gdzie uczą najlepiej

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gdy dobrze wybierzemy ośrodek szkolenia, to łatwiej będzie nam zrealizować marzenia o prawie jazdy. Nowe zasady egzaminów spowodowały, że kursanci "oblewają"
  1/2
  przejdź do galerii

  Gdy dobrze wybierzemy ośrodek szkolenia, to łatwiej będzie nam zrealizować marzenia o prawie jazdy. Nowe zasady egzaminów spowodowały, że kursanci "oblewają" nie tylko jazdy, ale także bardzo często testy, czyli egzamin teoretyczny ©Michał Pawlik

  Specjalnie dla Czytelników "Dziennika Zachodniego" przygotowaliśmy ranking niemal 500 szkół jazdy, których absolwenci zdają egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach i jego pięciu oddziałach: w Tychach, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku oraz Bytomiu. Różnice w poziomie zdawalności są ogromne. Po najlepszej szkole "praktyczny" zdaje nawet 54,5 proc. absolwentów, po najgorszej - ledwie 7,8 proc.! W przypadku egzaminu teoretycznego dysproporcje są podobne.
  - To pierwszy taki ranking od wejścia w życie nowych zasad egzaminacyjnych, czyli od 19 stycznia 2013 roku - podkreśla Grzegorz Cius, wicedyrektor WORD-u w Katowicach.

  ZOBACZ RANKING SZKÓŁ JAZDY 2014 PO ZMIANACH ZASAD EGZAMINOWANIA

  Piotr Górny, specjalista z WORD-u, który przygotował dla nas statystyki, brał pod uwagę tylko szkoły z woj. śląskiego, które w wymienionym okresie skierowały na egzamin co najmniej 50 kandydatów na kierowców: - To pozwala na zachowanie obiektywizmu - podkreśla Górny.

  Prawo jazdy? To marzenie dużo łatwiej jest zrealizować, jeśli dobrze się wybierze ośrodek szkolenia kierowców. Szkoła Kameleon Agnieszki i Adama Chwastów z Jastrzębia-Zroju może się pochwalić największą za 2013 rok w WORD Katowice zdawalnością egzaminu praktycznego (54,5 proc.) i całkiem niezłą teorii (34,5 proc.). Najsłabiej wypadli absolwenci OSK Lider Jacka Kijowskiego z Żarnowca - 7,8 proc. zdawalności na egzaminie praktycznym i 15,8 proc. testów.

  Sprawdźmy, jak wyglądały przygotowania do egzaminów teoretycznych, które wiosną budziły popłoch wśród kandydatów na kierowców. W WORD w Katowicach największe sukcesy miał w minionym roku OSK Bolid z Rudy Śląskiej (52,1 proc.). Najsłabiej zaś wypadali uczniowie OSK Krzysztofa Rojewskiego z Chorzowa (11,7 proc.). W WORD w Rybniku najlepiej zdawali teorię ci, którzy skończyli OSK GOLOMB Mirelli Gołąbek (45,8 proc.), najgorzej - AUTO Szkołę LOK z Łazisk Górnych (12,5 proc.).

  ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY RANKING SZKÓŁ JAZDY 2014

  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak Chorzowa

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Znowu brak duuużej ilości miast. Tam też się uczą jeździć...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ranking szkół jazdy 2013....

   Ronnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Po co ten ranking, przecież widać na drodze, jaka jest "jakość" nauki w Polsce tzw. szkół jazdy.....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama