"Pod Mocnym Aniołem" - premiera nowego filmu Wojciecha...

  "Pod Mocnym Aniołem" - premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego 17 stycznia, w piątek [WIDEO]

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Pod mocnym aniołem" - premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego 17 stycznia, w piątek [WIDEO]
  1/10
  przejdź do galerii

  "Pod mocnym aniołem" - premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego 17 stycznia, w piątek [WIDEO] ©YouTube

  Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, według książki Jerzego Pilcha wchodzi do kin w piątek, 17 stycznia. "Film, który zachwieje Polską" - w ten sposób producent filmu "Pod Mocny Aniołem" reklamuje najnowsze dzieło Smarzowskiego. W główną postać - Jerzego wcielił się Robert Więckiewicz. Jerzy jest pisarzem, poprzez splot niezwykłych zwrotów okoliczności zakochuje się w młodej dziewczynie. Sielanka wydaje się być bliska, bohater czuje, że odkrywa sens życia. Do czasu kiedy znów sięga po alkohol.
  "Filmy Wojciecha Smarzowskiego nie są nas w stanie pozostawić obojętnymi. To jest z dużą finezją uderzenie 25-kilogramowym młotem w głowę" - powiedział w wywiadzie Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli. "Pod mocnym aniołem" to film bezceremonialny i bezkompromisowy.

  To film o alkoholu i alkoholikach, o ich codziennych problemach. "Pod Mocnym Aniołem" to film, w którym bohaterowie stawiają ważne pytania, nie tylko sobie ale również widzom.
  Smarzowski w swoim najnowszym filmie rozbiera na czynniki pierwsze psychologiczny obraz Polaka. "Piję od kiedy Polak został papieżem", "Pije bo jestem nieśmiała", "Pije bo lubię", "Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy".

  Głównym bohaterem filmu jest pisarz i alkoholik - Jerzy. Mocny trunek głównego bohatera pobudza do działania. Po kilku głębszych twórczość Jerzego nabiera charakteru. Zdania zaczynają dobrze brzmieć, a bohaterowie stają się żywsi i wyraźniejsi. Widz poznaje Jerzego w momencie, kiedy wydaje mu się, że zdoła pokonać swój nałóg.

  Na swojej drodze poznaje młodą dziewczynę (Julia Kijowska). Odkrywa, że szczęście jest już blisko, a nowa miłość pozwoli mu wygrać z nałogiem. Okazuje sie jednak, że przezwyciężenie swojego nałogu nie jest takim prostym zadaniem. Jerzy idzie więc prosto do baru, tytułowego "Pod Mocnym Aniołem" .

  Pijacka eskapada trwa długo, po barze przychodzi pora na flaszkę w domu, a po niej na następną. W końcu bohater trafia na oddział intensywnej terapii, a z niej zostaje wysłany na kolejny odwyk. Jerzy spotyka tam ludzi borykających się z podobnym problemem. Jedną z form terapii jest czytanie opowieści z czasów kiedy się piło. Swoje historie snują więc ksiądz, reżyser, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i wiele innych postaci.


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama