Budżet obywatelski Bielska-Białej: Czy będziemy świadkami...

  Budżet obywatelski Bielska-Białej: Czy będziemy świadkami klapy?

  Jacek Drost, JUT

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Niestety, bielski ratusz nie jest zasypywany propozycjami, które mogłyby być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. A szkoda, bo tyle się o tym
  1/2
  przejdź do galerii

  Niestety, bielski ratusz nie jest zasypywany propozycjami, które mogłyby być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. A szkoda, bo tyle się o tym w mieście nad Białą mówiło ©arc.

  Do końca miesiąca bielszczanie mogą zgłaszać swoje propozycje, ale na razie efekty są mizerne. W Chorzowie, Rybniku czy Żorach mieszkańcy tryskali pomysłami. Dlaczego u nas jest inaczej?
  Wielkie zero kłuło wczoraj w oczy wszystkich, którzy na stronie bielskiego samorządu obywatelskibb.pl chcieli zobaczyć, ile projektów wpłynęło do realizacji w ramach tzw. budżetu obywatelskiego w Bielsku-Białej. Podobne zera, informujące, że nie ma jeszcze żadnych projektów, można było zobaczyć także przy sześciu podkategoriach na tej stronie, m.in. sport i rekreacja, ekologia i środowisko czy infrastruktura miejska.


  Na składanie projektów bielszczanie mają czas do końca stycznia. Owa opieszałość budzi różne pytania: czy bielszczanie zdążą złożyć jakieś projekty, czy też będziemy świadkami spektakularnej klapy? Dlaczego mieszkańcy nic nie proponują? Nie mają po-mysłów czy im się nie chce? A może bojkotują kogoś lub coś?

  CZYTAJ KOMENTARZ:
  Drost o budżecie obywatelskim Bielska-Białej: Wielki wstyd za wielkie zero


  Mieszkańcy angażują się w takie budżety

  Budżety obywatelskie w wielu śląskich miastach, m.in. Chorzowie, Rybniku czy Żorach, funkcjonują i mają się bardzo dobrze. Świadczy o tym liczba projektów składanych w ramach nich.

  W ub. roku po raz pierwszy taki budżet (1,6 mln złotych) został ogłoszony w Chorzowie. Zgłoszono 24 inwestycje, spośród których mieszkańcy mieli wybrać do realizacji 12. Inwestycje zostały wybrane spośród 1200 ankiet, jakie wpłynęły do Urzędu Miasta. Każda z czterech chorzowskich dzielnic miała do dyspozycji 400 tysięcy złotych.

  Mieszkańcy zaangażowali się w głosowanie, która z inwestycji będzie realizowana. Prace ruszyły jesienią. Niektóre są kontynuowane, ale udało się już oddać do użytku parking w Chorzowie II, na który głosowało najwięcej mieszkańców. Wciąż trwają prace w parku Hutników, niedawno wymieniono oświetlenie na ledowe, również tu zostanie naprawiona nawierzchnia i postawione będą ławki.

  - Niektóre inwestycje z 2013 roku będą kończone w tym roku, ale w ramach poprzedniego budżetu obywatelskiego - poinformował Krzysztof Karaś, rzecznik prasowy chorzow-skiego Urzędu Miejskiego.

  Nie będzie wstydu. Zapewniamy

  Niech to zero na naszej stronie nikogo nie myli. Projekty już spływają. Zostaną opublikowane, kiedy zostaną zweryfikowane, bo ktoś mógłby zgłosić projekt zakupu stada kóz, a chcemy uniknąć takich sytuacji. Obecnie mamy cztery czy pięć projektów - uspokaja Robert Kosowski, koordynujący prace budżetu obywatelskiego w Bielsku-Białej, którego wartość na ten rok wynosi 2 mln zł.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żenada Panie Drost

   BB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   rozdzieranie szat z przekazem "Niestety, bielski ratusz nie jest zasypywany propozycjami, które mogłyby być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. A szkoda, bo tyle się o tym w mieście nad...rozwiń całość

   rozdzieranie szat z przekazem "Niestety, bielski ratusz nie jest zasypywany propozycjami, które mogłyby być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. A szkoda, bo tyle się o tym w mieście nad Białą mówiło"
   a projektów złożono 150. Ciekawe co na to Pan i śląscy czarnowidzowiezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   może

   BB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   zamiast kontynuować defetystyczne artykuły przyłożyłby się pan redaktor do sprawdzenia informacji np tutaj https://obywatelskibb.pl/
   Chyba, że 'linia' gazety pozwala Panu jedynie na sianie bazy do...rozwiń całość

   zamiast kontynuować defetystyczne artykuły przyłożyłby się pan redaktor do sprawdzenia informacji np tutaj https://obywatelskibb.pl/
   Chyba, że 'linia' gazety pozwala Panu jedynie na sianie bazy do ośmieszania Podbeskidzia.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama