Jak wygląda badanie alkomatem? Sprawdziliśmy [TEST DZ]

  Jak wygląda badanie alkomatem? Sprawdziliśmy [TEST DZ]

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Swoją trzeźwość sprawdziłem w komisariacie policji przy ulicy Stawowej w Katowicach. Nie było sensacji - wynik zerowy
  1/7
  przejdź do galerii

  Swoją trzeźwość sprawdziłem w komisariacie policji przy ulicy Stawowej w Katowicach. Nie było sensacji - wynik zerowy ©Marzena Bugała-Azarko

  Jak wygląda badanie alkomatem na komisariacie policji? Sprawdziliśmy. Alkomat testowaliśmy w Sosnowcu. CZYTAJ WIĘCEJ
  Na komisariat IV w Sosnowcu przyjechałem samochodem po godzinie 11, ostentacyjnie parkując pod oknem dyżurki. Powiedziałem będącemu tam funkcjonariuszowi, że mam przed sobą długą trasę i nie chcę mieć niespodzianek w trakcie podróży, bo dzień wcześniej sporo wypiłem. Dyżurujący oficer spojrzał na mnie jak na naprawdę pijanego, wydał kilka poleceń do radia dodając, że ma do zbadania "kamikadze", po czym zwrócił się już całkiem uprzejmie lekko urzędowym tonem.


  ZOBACZ WIĘCEJ:
  Ile kosztuje najtańszy alkotest? Mniej niż bilet komunikacji publicznej
  Pijany motorniczy w Łodzi zabił. U nas alkomaty pilnują motorniczych i kierowców, ale...


  - Widziałem, że przyjechał pan samochodem, jeśli okaże się, że w wydychanym powietrzu jest alkohol, zostanie wszczęte postępowanie i może pan stracić prawo jazdy - oświadczył.

  Po 6 minutach na komisariat przyjechał patrol policji. Z pomocą młodego funkcjonariusza dokonałem pomiaru. Obowiązkowo dowodzik, protokół i można dmuchać.

  - Niech się pan modli, żeby wyszło zero - mówi zawadiacko policjant. Na szczęście alkomat działa jak trzeba. Wynik zero i ustnik na pamiątkę.

  KLIKNIJ I SPRAWDŹ:
  KALKULATOR ALKOHOLOWY: SPRAWDŹ, ILE MOŻESZ WYPIĆ ALKOMAT ONLINE


  Po serii tragicznych wypadków, których sprawcami byli pijani kierowcy i zapowiedziach rządu walki z pijanymi kierowcami sprawdziliśmy, czy alkomat w każdym samochodzie to jedyny sposób na sprawdzenie trzeźwości kierowcy.

  Okazuje się, że mimo iż nie ma przepisu, który nakazuje policji sprawdzić stan trzeźwości obywatela na jego żądanie, praktycznie na każdym posterunku policji możemy rozwiać nasze wątpliwości.

  - Co prawda dyżurujący oficer w uzasadnionych przypadkach może odmówić przeprowadzenia testu alkomatem, ale zdarza się to bardzo rzadko - mówi Andrzej Gąska, rzecznik śląskiej policji. - Zdarzają się na przykład osoby, które robią zakłady i konkurują, kto będzie miał wyższe stężenie alkoholu. W takich przypadkach odmowa kontroli jest oczywiście uzasadniona - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Majka

   forumprawnicze.info (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A ja dodam, że wielu kierowców - a nawet policjantów - nie wie jak powinno wyglądać badanie ręcznym alkomatem. Opis jak to powinno wyglądać zgodnie z zarządzeniem Komendanta Głównego Policji...rozwiń całość

   A ja dodam, że wielu kierowców - a nawet policjantów - nie wie jak powinno wyglądać badanie ręcznym alkomatem. Opis jak to powinno wyglądać zgodnie z zarządzeniem Komendanta Głównego Policji znajdziecie tutaj: http://forumprawnicze.info/blog/7/entry-79-badanie-stanu-trze%C5%BAwo%C5%9Bci/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   h***

   gorolek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "W komisariacie nr III w Sosnowcu takiego urządzenia nie ma."

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama