Rozdajemy drzewka za makulaturę

  Rozdajemy drzewka za makulaturę

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Polska Dziennik Zachodni rusza z drugą edycją akcji "Drzewko za makulaturę". W piątek i sobotę w katowickim Silesia City Center rozdamy 5 tys. sadzonek
  Pięć tysięcy sadzonek, głównie sosen i świerków już czeka na swoich nowych właścicieli. W piątek rozpoczyna się druga edycja akcji społecznej Drzewko za makulaturę, której organizatorem jest Polska Dziennik Zachodni. Za każde 10 kg zebranej makulatury oddamy w prezencie drzewko (na jedną osobę przypada maksymalnie 5 sadzonek).

  Sadzonki będziemy rozdawać na placu Śląskim w Silesia City Center (ul. Chorzowska 107), zarówno w piątek jak i w sobotę między godz. 10 a 16. Swoje stoisko edukacyjne ustawią również przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, które jest partnerem naszej akcji. Na miejscu obecny będzie doświadczony leśnik Nadleśnictwa Katowice, Sławomir Forystek, który będzie udzielał konkretnych, wskazówek dotyczących m.in. sadzenia otrzymanych drzewek. 100 ton makulatury zebraliśmy w trakcie ubiegłorocznej akcji

  - Podstawowym celem takiej akcji jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie szeroko pojętego recyclingu. Powinniśmy mieć na uwadze, aby środowisko, mimo postępu globalnego było bardziej przyjazne - mówi - Grzegorz Skurczak, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Katowice. - Osoba, która otrzyma takie drzewko będzie wiedziała, że stoi za tym konkretny czyn. Musiała przecież włożyć określoną pracę w zebranie tej makulatury, a także przyniesienie jej na własnych barkach. A każde nowe zasadzone drzewo to kolejny krok w kierunku poprawy środowiska, do stworzenia nowych miejsc bytowania dla ptaków i w końcu dla nas - jako miejsca do rekreacji, gdzie można odpocząć i nabrać sił - dodaje Grzegorz Skurczak.

  Warto przy okazji przypomnieć, że Drzewka za makulaturę rozdawać będziemy równolegle w siedmiu miastach naszego kraju. Poza Katowicami będą to: Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań i Warszawa. W sumie dzięki PGL Lasy Państwowe będziemy mogli w całej Polsce wręczyć aż 24 tysiące sadzonek. Akcja Drzewka za makulaturę zyskała duże uznanie wśród osób publicznych i artystów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama