Ruda Śląska: Narkotykowy gang wpadł podczas kontroli...

  Ruda Śląska: Narkotykowy gang wpadł podczas kontroli drogowej

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podczas jednej z rutynowych kontroli drogowych rudzcy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków.
  Informację o zatrzymanych 10 stycznia bieżącego roku osobach policja ujawniła dopiero w środe ze względu na dobro prowadzonego w tej sprawie postępowania. Wszystko zaczęło się od zwykłej kontroli drogowej samochodu osobowego. Funkcjonariusze drogówki rozstawili punkt kontrolny na ulicy Piłsudskiego w dzielnicy Kochłowice. Dokonując rutynowych kontroli pojazdów przy okazji jednej z kontroli zauważyli nerwowo zachowujących się pasażerów pojazdu.


  Podczas legitymowania oraz kontroli osobistej i kontroli bagażu policjanci ujawnili narkotyki w przezroczystych woreczkach strunowych. Następnie podczas przeszukań osób i pomieszczeń zostały zabezpieczone dalsze narkotyki. Łącznie zabezpeiczone narkotyki to ilość pozwalająca na sporządzenie 160 porcji dealerskich.

  W tej sprawie zatrzymane zostały trzy osoby w wieku 23, 24 i 28 lat. Dwaj zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy naszego miasta, zatrzymana kobieta mieszka w Chorzowie. W związku z ujawnionymi narkotykami osoby zatrzymane usłyszały zarzuty: Bartłomiej G (wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe), zarzuty posiadania i udzielania narkotyków, Anna K lat 24 także zarzuty posiadania i udzielania narkotyków i Piotr K lat 28 posiadania narkotyków. Do popełnienia przestępstw przyznali się jedynie Anna K i Piotr K, wcześniej karany Bartłomiej G nie przyznaje się do winy. Trzy lata więzienia to kara jaka grozi podejrzanym.

  Śledczy prowadzący postępowanie pod nadzorem prokuratora badają teraz, gdzie i u kogo podejrzani się zaopatrywali oraz komu udzielali i sprzedawali narkotyki. Już teraz policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania i zarzuty dla kolejnych osób.


  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA NA:
  WYDARZENIE ROKU 2013 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama