Jastrzębie Zdrój: Pikieta pół tysiąca górników przed JSW

  Jastrzębie Zdrój: Pikieta pół tysiąca górników przed JSW

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Solidarność" protestowała przeciwko lekceważeniu i łamaniu praw pracowniczych i związkowych przez zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
  "Zagórowski na Madagaskar", "Precz od naszych kopalń ", "Precz z pachołkiem Ślęzakiem" m.in. takie transparenty nieśli związkowcy, którzy wczoraj pikietowali siedzibę zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

  Było gorąco: w ruch poszły petardy, górnicy podpalili pięć kukieł z podobiznami szefów spółki, a gdy nie zastali ich w gabinetach, zabili drzwi prowadzące do biur deskami.


  Pod siedzibą związkowcy przygotowali prawdziwy happening. Palono kukły z podobiznami członków zarządu, dla wszystkich przygotowano też taczki z numerami rejestracyjnymi służbowych aut.
  Górników rozwścieczył fakt, że na miejscu nie zastali ani jednego ze swoich szefów.

  - Apelujemy do mediów, pomóżcie odnaleźć naszych szefów. Bardzo się o nich troszczymy i martwimy - podpiwał Andrzej Ciok, wiceszef "Solidarności" w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, który był jednym z reżyserów wczorajszego "widowiska".

  Związkowcy postanowili więc zabić deskami i płótnem wejścia do gabinetów prezesów, niektóre oblali dodatkowo smarem. Ochroniarze nie bronili wejścia do budynku. Jednemu z nich związkowcy wręczyli pismo dotyczące odwołania wiceprezesa Mariana Ślęzaka, który od trzech kadencji reprezentuje załogę w zarządzie.

  - Zebraliśmy 10 tysięcy podpisów, to trzy razy więcej niż potrzeba - mówi Ciok. Wniosek trafić ma do rady nadzorczej, a następnie ma się odbyć referendum na kopalniach w tej sprawie.

  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo