Ważne
  Rusza Śląskie Wesołe Miasteczko

  Rusza Śląskie Wesołe Miasteczko

  M. Pacukiewicz, B.Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już w sobotę rozpoczyna sezon chorzowski lunapark. Osoby, które go odwiedzą, mogą liczyć na tańsze bilety i zabawę na prawie wszystkich karuzelach
  - Jak zawsze Wesołe Miasteczko uruchamiamy tydzień przed oficjalnym otwarciem. Pełną parą ruszamy 1 maja, ale już teraz robimy rozruch techniczny. Większość naszych atrakcji będzie dostępna dla gości miasteczka - mówi Andrzej Kotala, prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. I przypomina: - Jak co roku nasi goście w czasie rozruchu technicznego mają zniżki o 30 procent. Ta cena będzie obowiązywać do 30 kwietnia.


  Cena biletu do Wesołego Miasteczka nie zmienia się. Najtańsze doładowanie karty magnetycznej to wydatek 25 zł, najdroższe - 200 złotych. Tak więc przy najtańszym doładowaniu zaoszczędzimy 7,5 złotego.

  Jeszcze nie teraz, ale na pewno w tym sezonie pojawi się w Wesołym Miasteczku nowa karuzela. Będzie to fruwająca w powietrzu gondola.

  Nowe urządzenie przyjedzie z Włoch, jednorazowo będzie mogło się w nim bawić 36 osób. Ma to być karuzela dla całej rodziny, w której usiądą i starsi, i młodsi. WPKiW zapłaci za nią około 150 tys. euro.
  Ale to nie wszystkie parkowe atrakcje, które na nas w najbliższym czasie czekają. Kończą się już prace przy parkowym kanale. A od weekendu majowego wchodząc do zoo, będziemy mogli zacząć kolekcjonować bilety wstępu z podobiznami zwierząt, jak choćby tygrysa.

  W 1 maja rusza też skansen w WPKiW. W nowych-starych chałupach przygotowano dla nas wystawy. Zresztą kilka budynków też będziemy mogli po raz pierwszy zwiedzić. I tak etnografowie otworzą dla zwiedzających zrekonstruowaną podwójną stodołę z Istebnej, jedyną, która w Beskidach powstała z dwóch budynków należących do różnych gospodarzy. Była nie tylko przykładem dobrej ludowej architektury ale też i rzadkiej współpracy sąsiedzkiej. W niej zaś będą wystawione stare maszyny rolnicze. W innej stodole wyeksponowane będą powozy. A niedaleko nich będzie można popatrzeć na mały gospodarski wiatraczek.

  1 maja regularne kursy z Bytomia nad Chechło rozpocznie wąskotorówka. To najwcześniej od lat.
  - W roku ubiegłym pierwszy regularny kurs odbył się na początku czerwca. Dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu, w tym roku będziemy mogli pojechać nad Chechło już na majówkę - cieszy się Bartosz Uryga, prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Tradycyjnie przed wakacjami kolejka będzie kursować tylko w weekendy wyjeżdżając o godz. 10.30 i 14.30 z Bytomia Głównego (powrót z Chechła do Bytomia o godz. 12 i 16). Ceny biletów w jedną stronę to 6 zł - normalny i 3 zł - ulgowy (w stosunku do ubiegłego roku zwiększyły się one o 1 zł oraz 50 gr). Codzienne kursy rozpoczną się dopiero 20 czerwca.

  Wąskotorówka pojedzie w majówkę nie tylko dzięki dotacji, ale i z powodu ogromnego zainteresowania podróżnych, których nie brakowało nawet w zimie, gdy w pociągu mającym 90 miejsc siedzących jechało nawet ponad dwukrotnie więcej ludzi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama