Damian Herman z Warszowic zajął 8. miejsce II Mistrzostw Świata Par Mixtowych w Curlingu

MT
Damian Herman - z prawej - to lider śląskiego curlingu.
Damian Herman - z prawej - to lider śląskiego curlingu. ARC
W zakończonych w sobotę we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo II Mistrzostwach Świata Par Mixtowych w Curlingu Polska zajęła bardzo dobre 8. miejsce.

W stawce 27 drużyn bardzo dobrze pokazała się reprezentacja Polski w składzie: Agnieszka Ogrodniczek (Media Curling Club Warszawa) i Damian Herman z Warszowic (Śląski Klub Curlingowy Katowice). Poinformował o tym Krzysztof Beck, prezes Śląskiego Klubu Curlingowego.

Polska para rozegrała w turnieju 9 meczy i zakończyła zmagania bilansem 6 zwycięstw - 3 porażki.

Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Szwajcarii pokonując w finale Węgry, a brąz przypadł w udziale reprezentantom Kanady.

Polski zespół w klasyfikacji końcowej mistrzostw uplasował się wyżej od wielu reprezentacji z krajów o bardzo bogatej tradycji curlingowej m.in. Szkocji (9 miejsce), Rosji (10 miejsce), Danii (15 miejsce), USA (18 miejsce), Norwegii (22 miejsce).