Sukcesy sosnowieckich szablistów w Opolu

MT
ARC
Dwa brązowe medale zdobyli szabliści TMS Zagłębie Sosnowiec podczas zorganizowanych w Opolu mistrzostw Polski seniorów w szermierce kobiet i mężczyzn.

W turnieju indywidualnym na najniższym stopniu podium stanęła Marta Wątor natomiast w rywalizacji drużynowej ekipa sosnowieckich szablistów w składzie: Grzegorz Dominik, Maciej Regulewski, Damian Skubiszewski i Bartosz Mazur - poinformowalo biuro prasowe Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Wątor w półfinale imprezy uległa późniejszej triumfatorce, Aleksandrze Sosze 8:15. Wraz z koleżankami: Martą Pudą i Katarzyną Szczypińską wywalczyła natomiast czwarte miejsce w turnieju drużynowym.

Blisko medalu w turnieju indywidualnym był z kolei Grzegorz Dominik. Nasz zawodnik przegrał jednak w ćwierćfinale 7:15 z Adrianem Stanisławskim i ostatecznie ukończył zawody na 6 miejscu.