W Dąbrowie Górniczej kobiety uprawiają boks

  W Dąbrowie Górniczej kobiety uprawiają boks

  Agnieszka Zielinska, Arkadiusz Ławrywianiec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Dąbrowie Górniczej kobiety uprawiają boks
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Wychodząc na ring mają tremę, ale z każdą sekundą czują się tam pewniej. Są inteligentne, twarde i pracowite, dlatego wygrywają.

  Karinę Kopińską z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego w Dąbrowie Górniczej do uprawiania boksu zachęciła koleżanka, która sama kilka lat temu zrezygnowała ze sportu. Karina miała wtedy 15 lat, chodziła do gimnazjum. Wcześniej trochę pływała, grała w siatkówkę. - Gdybym nie uprawiała boksu, na pewno w moim życiu byłby jakiś inny sport. Ale jest boks i z nim wiążę przyszłość - stwierdza.
  Samodzielność

  Za namową rodziców, po gimnazjum, Karina wybrała LO im. Żeromskiego w Dąbrowie. Potem jednak sama zdecydowała o przenosinach do Zespołu Szkół Sportowych. Zresztą, poszerzony program sportowy łatwiej było pogodzić z codziennymi treningami boksu.

  Przez pewien czas próbowała samodzielności, mieszkała na stancji z koleżanką, ale opłaty były wysokie, więc Karina w wolnym od nauki czasie pracowała. (Od kilku lat jest też stypendystką UM w Dąbrowie Górniczej). W ubiegłym roku skończyła w terminie liceum, zdała maturę na czwórki i dostała się na AWF w Katowicach. No i zdobyła brąz na mistrzostwach Polski w kategorii seniorów.

  - To właśnie dziewczyny boksu: odpowiedzialne, pracowite i twarde. W 2008 roku, kiedy zaczęły się wakacje, wszystkie z naszego klubu jednego dnia odebrały świadectwa, a następnego już były w pracy, żeby dorobić. To chyba w ogóle znak naszych czasów, że młodzież jest taka samodzielna - mówi Jacek Duda, sekretarz DKB.

  Ola Sikora, klubowa koleżanka Kariny i jej rówieśniczka, też od dawna marzyła, żeby się usamodzielnić. Gdy zaczęła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (wybrała prawo), zamieszkała w akademiku. Naukę godzi z wyjazdami na treningi do Dąbrowy i pracą zawodową. Opiekuje się też młodszymi siostrami.
  1 3 4 5 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama